تولید شبكه ملی اطلاعات باید به مطالبه عمومی تبدیل گردد

تولید شبكه ملی اطلاعات باید به مطالبه عمومی تبدیل گردد

به گزارش سرگرمی كامپیوتری ا یرنا- اظهار داشت: با عنایت به تاكید رهبر معظم انقلاب بر راه اندازی شبكه ملی اطلاعات اهمیت این مورد باید به مطالبه ملی تبدیل گردد.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، مسلم معین روز چهارشنبه در اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی استان بوشهر اضافه كرد: این درحالی است كه نگاه مبتنی بر منافع جریانی، گروهی و كاسب كارانه به این مورد سبب شده شبكه ملی اطلاعات در ابعاد اصلی متوقف شود.
وی بیان كرد: هرچند با عنایت به یك سری كارهایی كه انجام شده می گویند كار شبكه ملی اطلاعات تمام شده اما واقعیت این است كه زیرساخت های فضای مجازی در اختیار ما نیست وكنترل و راهبری آن در خارج از كشور است.
معین تصریح كرد: هرچقدر شبكه سازی مردمی در این زمینه شكل بگیرد بازهم در زمین دشمن كار می نماییم و در این شرایط مطالبه اصلی فعالان فضای مجازی در كنارهمه وظایفی كه برعهده دارند باید بومی سازی و پیشرفت این فضا باشد.
وی تصریح كرد: فعالان حوزه مجازی با مطالعه و نگاه و بینش عمیق تری نسبت به پیگیری این مطالبه اقدام نمایند.
معین اظهار داشت: در فضای مجازی كه متولی خاصی ندارد در حوزه زیرساخت و تولید شبكه ملی اطلاعات، دولت باید كارهای بیشتری انجام دهد.
وی خاطرنشان كرد: نبود شبكه ملی سبب شده هركسی آزادانه با مقدمات فنی و كارآمد تبدیل به یك تریبون رسمی، بنگاه شایعه پراكنی و مصدری برای بروز صدمه های سنگین سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای كشور تبدیل گردد.
معین اضافه كرد: صدا و سیمای استان ها می توانند پرچمدار تشكیل شبكه ملی اطلاعات بعنوان یك مطالبه عمومی در جامعه باشند.
این مقام مسئول اظهار داشت: امروز هدف دشمن چیزی به غیر از براندازی هویتی و ساختاری نظام جمهوری اسلامی نیست و برای رسیدن به این هدف تغییر ذائقه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم در دستور كار آنها قرار دارد.
وی افزود: برای دستیابی به این هدف دشمن هر روز عملیات روانی مختلفی برای تاثیرگذاری بیشتر بر شناخت و ادارك مرم به كارمی گیرد و این منجر به تغییر ارزشها می گردد.
معین تصریح كرد: در این عرصه بهترین و موثرترین فضایی كه می گردد با دشمن مقابله نمود فضای بسیج است.
وی با اشاره به راه اندازی شبكه مردمی سایبری برنامه انقلاب اظهار داشت: این شبكه برای همه لایه ها برنامه ریزی شده و بعنوان یك مدل مبنایی در بسیج بومی سازی شده است.
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج افزود: امروز تولید محتوای جریان انقلاب روبه افزایش است اما نگرانی ما در زمان حاضر این است كه در حوزه زیرساخت، كنترل در اختیار ما نیست و در اختیار دولت می باشد.
وی اضافه كرد: تشكیل لشكر سایبری بسیج یا شبكه مردمی سایبری انقلاب (شمسا)همین كه اعلام موجودیت آن شكل گرفت اندیشكده های مهم در منطقه و جهان را درگیر خود كرده است.
معین افزود: امروز تلگرام و اینستاگرام درحوزه جهت دهی افكار عمومی در ایران فعال است.
وی خاطرنشان كرد: این چه نگاهی است كه باید اینقدر در مقابل تقویت پیام رسان های بومی و جایگزینی با پیام رسان های غیر بومی مقاومت كرد.
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج با تاكید بر مرزبانی سایبری اظهار داشت: در همه جای دنیا مرزبانی حقیقی و مجازی در اختیار نیروهای مسلح است و این مرزبانی باید در حوزه سایبری هم انجام و بعنوان یك مطالبه عمومی در جامعه مطرح شود.
وی با تاكید براینكه مرزبانی سایبری باید قوی تر از آنچه كه هست شكل بگیرد افزود: گیت ریل های ما اتوبان های آزادی برای ورود و خروج اطلاعات است كه می توان بشدت كشور را صدمه پذیر كند.
معین خاطرنشان كرد: كمتر از 12 اطلاعات در كشور از همین گیت ریل ها خارج می گردد و مشخص نیست چه كسی این اطلاعات را خارج می كند.
وی تصریح كرد: همه مشكلات بخش فضای سایبری به تعریف غلط ما از این فضا بعنوان 'فضای مجازی' یعنی فضایی كه وجود ندارد، برمی گردد.
معین اظهار داشت: این درحالی است كه بنیانگذاران این فضا كلمه سایبر را بعنوان كنترل و رهبری یك ذهن برتر بر ذهن پست تر معنا می كنند.
وی تصریح كرد: برای تسلط در فضای سایبر باید قوانین كنترل ذهن را بررسی و برآن مسلط شد.
رئیس فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اظهار داشت: امروز فضای مجازی دومین دغدغه رهبر معظم انقلاب است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
فرزاد سیمی اضافه كرد: فضای مجازی باید به فضای حقیقی تبدیل گردد و مراقب بود در این فضا پاك بمانیم.
وی خاطرنشان كرد: اگر بخواهیم فرزند زمان خود باشیم باید در فضای مجازی حضوری فعال و برپایه منویات رهبرمعظم انقلاب باشیم.
در این آیین از پویش نگاری (موشن گرافی) با نام آقای مدیر رونمایی گردید.
6043/6047


1397/09/22
13:51:50
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری