به تازگی فاش شد؛

یك شركت آمریكایی اطلاعات شخصی ۴۸ میلیون كاربر را جمع آوری كرد

یك شركت آمریكایی اطلاعات شخصی ۴۸ میلیون كاربر را جمع آوری كرد

سرگرمی كامپیوتری: شركتی در واشنگتن اطلاعات شخصی ۴۸ میلیون كاربر فیس بوك، لینكداین، توییتر و شبكه های اجتماعی دیگر جمع آوری و آنها را در مخزن اطلاعاتی بدون اقدامات امنیتی حفظ می كرده است.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از «زد دی نت»، گزارشی جدید نشان داده است اطلاعات شخصی ۴۸ میلون نفر كه از پروفایل رسانه های اجتماعی شان برداشته شده و بدون اقدامات ایمنی لازم روی یك بستر وب ذخیره اطلاعات قرار گرفته است.
به این ترتیب هركسی می تواند به این اطلاعات حساس دسترسی داشته باشد.
شركت امنیتی UpGuars این شكاف امنیتی را كشف كرده است. به قول UpGuard، شركت Localblox (واقع در واشنگتن) با استفاده از اطلاعات كاربران فیس بوك، لینكداین، توییتر، Zillow و شبكه های اجتماعی دیگر یك تصویر سه بعدی از افراد ساخته است.
سپس این اطلاعات در یك فایل در یك مخزن اطلاعاتی S۳ آمازون ذخیره شده است.
البته چند ساعت بعد از آنكه كارشناسان به Localblox اخطار دادند، اقدامات امنیتی برای مخزن انجام شد، اما پیش از آن این فایل ۱.۲ ترابایتی، حاوی اطلاعات میلیون ها كاربر، قابل دسترسی بوده است. این اطلاعات شامل نام، تاریخ تولد، شماره تماس، آدرس ایمیل، كد پستی و دربرخی موارد ثروت خالص فرد است.
Localbox در وب سایت خود توضیح داده به صورت خودكار اطلاعات، نقشه و نشانگرها را در بستر وب كشف و استخراج می كند و آن را در اختیار شركت ها قرار می دهد.
به نوشته «زد دی نت» اطلاعاتی كه اخیرا كشف شده برای انجام تبلیغات و برنامه های سیاسی به كار گرفته می گردد.

1397/01/31
21:28:11
5.0 / 5
4163
تگهای خبر: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری