عضو شورای عالی فضای مجازی:

مبحث جلسه آینده شورای فضای مجازی، لزوم مهاجرت به شبكه های بومی

مبحث جلسه آینده شورای فضای مجازی، لزوم مهاجرت به شبكه های بومی

سرگرمی كامپیوتری: عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینكه زیرساخت ارتباطات كشور بر اساس شبكه های اجتماعی شكل گرفته است، اظهار داشت: مهاجرت پیام رسان های بومی باید هرچه سریعتر اتفاق بیافتد.محمدحسن انتظاری در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر اینكه شبكه های اجتماعی هم اكنون به صورت زیرساخت درآمده و تمام ارتباطات اجتماعی اقتصادی و حاكمیت كشور روی این شبكه ها شكل گرفته است، اظهار داشت: این زیرساخت باید در اختیار داخل باشد.
وی با تاكید بر اینكه نباید این زیرساخت ها به یك پیام رسان خارجی متكی باشد، افزود: هم اكنون تمامی ارتباطات اداری، حكومتی، اجتماعی كشور روی پیام رسان تلگرام است كه درست نیست. بنابراین در مصوبه شورای عالی فضای مجازی، مبحث ساماندهی پیام رسان های بومی عنوان شد.
انتظاری ادامه داد: این مصوبه مربوط به چند ماه گذشته است و برپایه آن وزارت ارتباطات، ارشاد، صدا و سیما و بعضی از دستگاه های مرتبط موظف به حمایت پیام رسان های بومی در جهت رونق شبكه های اجتماعی داخلی شدند.
وی تاكید كرد: در این مصوبه زمان بندی خاصی در نظر گرفته نشد اما با عنایت به تأثیرگذاری سریع شبكه های اجتماعی بر روی ارتباطات مردم باید هرچه سریعتر پیام رسان های بومی در كشور رونق بگیرند و مهاجرت به سمت این پیام رسان ها انجام گیرد.
عضو شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان كرد: ساماندهی شبكه های اجتماعی بومی از چند ماه قبل در مصوبه شورای عالی فضای مجازی آمده است و به نظر می رسد در جلسه آینده این شورا، متولیان ذیربط در مورد عملكرد خود گزارش بدهند.
انتظاری تصریح كرد: شواهد نشان داده است هنوز آن طور كه باید از پیام رسان های داخلی حمایتی صورت نگرفته است و حتی این پیام رسان ها، پهنای باند كافی برای رقابت با پیام رسان های خارجی ندارند.
وی با اشاره به اینكه سرمایه گذاری سنگینی برای زیرساخت این شبكه ها نیاز است، تا بتوانند قابل رقابت با سرویس های خارجی باشند اظهار داشت: برپایه برخی شواهد به نظر می رسد هنوز هیچ كدام از پیام رسان های بومی از شرایط و تسهیلات ۵ میلیارد تومانی استفاده نكردند و این در شرایطی است كه شبكه های خارجی بدون محدودیت در حال استفاده از امكانات زیرساختی كشور هستند.
انتظاری اضافه كرد: هم اكنون شرایط به نفع شبكه های بومی داخلی نیست و باید پشتیبانی از این شبكه ها با سرعت بیشتری صورت گیرد تا بتوانند در یك رقابت سنگین با سرویس های خارجی فعالیت خویش را آغاز كنند.

1397/01/17
14:15:29
5.0 / 5
4089
تگهای خبر: فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری