فوربس فاش كرد

دخالت تیک تاک برای وایرال شدن ویدیوها

دخالت تیک تاک برای وایرال شدن ویدیوها

به گزارش سرگرمی کامپیوتری، شش کارمند سابق و فعلی تیک تاک و بایت دنس مدعی شدند کارمندان این شرکت می توانند انتخاب کنند کدام ویدئو وایرال شود.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، گزارش جدید فوربس نشان داده است ویدئوهایی که در صفحه "برای شما" تیک تاک وایرال می شوند، امکان دارد بر مبنای الگوریتمی که می داند چه موضوعی مورد پسند کاربر است نباشند و در واقع، کارمندان تیک تاک و بایت دنس می توانند کاری کنند که آنها در فیدهای بیشتری دیده شوند.

شش کارمند سابق و فعلی تیک تاک و بایت دنس به فوربس گفتند: کارمندان این پلت فرم شبکه اجتماعی و شرکت مادرش می توانند با استفاده از قابلیتی به نام Heating، انتخاب کنند که کدام ویدئو وایرال شود.

بر اساس کتاب راهنمای قابلیت Heating که توسط فوربس مشاهده شده است، این توانایی به تقویت ویدئو از راه مداخله برای رسیدن آن به یک تعداد بازدید خاص و نمایش داده شدن آن در فید "برای شما" اشاره دارد. مجموع بازدیدهای کلی ویدیوهای تقویت شده، بخش بزرگی از کل بازدیدهای روزانه ویدئو را تشکیل می دهد که می تواند تأثیر قابل توجهی در معیارهای اصلی وایرال شدن آن داشته باشد.

منابع آگاه به فوربس گفتند: این توانایی اغلب برای جذب اینفلوئنسرها و برندها استفاده می شود.

برخلاف تبلیغات و محتوای اسپانسر شده در تیک تاک، محتوایی که به این شکل تقویت می شوند، برچسب نمی خورند.

سخنگوی تیک تاک در اطلاعیه ای به اینسایدر اظهار داشت: ما برخی از ویدیوها را جهت کمک به متنوع کردن تجربه محتوا، تبلیغ می نماییم و سلبریتی ها و تولیدکنندگان محتوای جدید را به جامعه تیک تاک معرفی می نماییم. تنها افراد معدودی در آمریکا از این امکان برخوردار می باشند که محتوا را برای تبلیغ در آمریکا تائید کنند و محتوای مذکور تنها حدود ۰.۰۰۲ درصد از ویدیوهای صفحه "برای شما" را تشکیل می دهد.

این سخنگو اظهار داشت: تیک تاک به توسعه قابلیت "چرا این ویدئو" ادامه می دهد تا شفافیت بیشتری در رابطه با محتوای سفارش شده، فراهم آورد.

به گفته سه منبع مطلع و اسناد داخلی تیک تاک که توسط فوربس مشاهده شده است، برخی از کارمندان تیک تاک از قابلیت Heating به شکل نادرستی بهره برده اند تا حسابهای شخصی خود یا محتوای نزدیکانشان را تقویت نمایند که این اقدام، برخلاف سیاست شرکت بوده است.

طبق سند دیگری که توسط فوربس مشاهده شده است، کارمندان تیک تاک و بایت دنس می توانند از این توانایی برای جذب اینفلوئنسرها، تبلیغ محتوای متنوع، نمایش اطلاعات مهم و تبلیغ ویدئوهایی که توسط الگوریتمهای سفارش محتوا دیده نشده اند، استفاده نمایند. دو منبع مطلع به فوربس گفتند: کارمندان تیک تاک می توانند تصمیم بگیرند که چه محتوایی مناسب این دستورالعمل است.

در دفترچه راهنمای این توانایی گفته شده است: اگر این توانایی به خوبی استفاده شود، به تولیدکنندگان محتوا کمک خواهد نمود رشد کرده و محتوا در این پلتفرم، متنوع تر می شود.

سخنگوی تیک تاک در بیانیه خود به اینسایدر اعلام نمود تحت توافق امنیت ملی که توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا بررسی می شود، همه پروتکل ها و فرآیندهای تبلیغ ویدیوها در آمریکا، از جانب این نهاد و بازرسان مستقل، قابل بررسی است و تنها پرسنل امنیت داده آمریکای تیک تاک می توانند از قابلیت Heating در آمریکا استفاده نمایند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، همزمان با فشار مقاماتی که نگران هستند تیک تاک بعنوان ابزاری برای دولت چین استفاده شود، بایت دنس برای دسترسی که به کارمندانش داده است، با انتقاد فزاینده روبروست.

منبع:

1401/11/02
12:45:09
0.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری