بیش از ۳۵۷هزار شماره مزاحم بسته شد

بیش از ۳۵۷هزار شماره مزاحم بسته شد

سرگرمی کامپیوتری: طبق آخرین آمار از طرف سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، تا حالا بیش از 357 هزار شماره شخصی دلیل مزاحمت های پیامکی مسدود شده است.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، دریافت پیامک های تبلیغاتی بطور معمول برای کاربران آزاردهنده است و بنا بر این بیشتر کاربران به دنبال راهی برای غیرفعال سازی پیامک های تبلیغاتی هستند. برای جلوگیری از ارسال پیامک های تبلیغاتی، راه های مختلفی همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی بوسیله سامانه های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می شد، به وجود آمد.
بعد از مسدود شدن سرشماره های پیامکی، تبلیغات بوسیله خطوط شخصی به روشی رایج تبدیل شد و بعد از آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شوند، راه اندازی کند. در عین حال، همچنان برخی از پیامک های تبلیغاتی از طرف خود اپراتورهای همراه ارسال می شود که البته اپراتورها هم برای غیرفعال سازی این پیامک ها راهکار هایی را در نظر گرفته اند.
کاربران در صورت مواجهه با پیامک هایی که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی با شماره شخصی می کنند، می توانند شماره مورد نظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیمکارت های مزاحم را تسریع کنند.
بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع شده به سبب مزاحمت پیامکی را اعلام می کند. طبق این آمار تا اختتام آبان ماه امسال، ۳۵۷ هزار و ۳۵۷ خط شخصی به سبب مزاحمت پیامکی قطع شده است.
منبع:

1400/09/01
16:35:57
0.0 / 5
193
تگهای خبر: اپراتور , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری