استخدام ۱۰ هزار نفر در فیسبوک برای ساخت متاورس

استخدام ۱۰ هزار نفر در فیسبوک برای ساخت متاورس

به گزارش سرگرمی کامپیوتری شرکت فیسبوک جهت کمک به ساخت متاورس (جهان مجازی) می خواهد ۱۰ هزار نفر را در اتحادیه اروپا در پنج سال آینده استخدام کند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، این برنامه گام مهمی است که فیسبوک به سمت مفهوم متاورس (دنیای آنلاینی که در آن افراد وجود دارند و در فضاهای مجازی معاشرت می کنند) برمی دارد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در ماههای اخیر از این برنامه صحبت کرده است.

فیس بوک در سپتامبر برنامه سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری را برای ساخت متاورس اعلام نمود که شرکتهایی مانند روبلاکس و فورت نایت زودتر از سایرین در این حوزه حضور پیدا کرده اند.

این شرکت پیش تر تستی از اپلیکیشن دورکاری حقیقت مجازی جدید انجام داده بود که تحت آن افراد با هدستهای اکیلس کوئست ۲ فیسبوک می توانستند در چارچوب آواتارهایی که نسخه مجازی خودشان هستند، جلسه برگزار کنند.

فیس بوک در ژوییه اعلام نمود یک تیم محصول را برای کار روی متاورس بوجود می آورد که بخشی از گروه حقیقت افزوده و حقیقت مجازی Reality Labs فیسبوک خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک اعلام نمود سرمایه گذاری در مشاغل جدید رای اعتماد به قدرت صنعت فناوری اروپا و پتانسیل نبوع فناوری اروپایی است. اروپا اهمیت عظیمی برای فیسبوک دارد.

منبع:

1400/07/26
23:12:58
0.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری