بوت كمپ اینترنت اشیا استانی می شود

بوت كمپ اینترنت اشیا استانی می شود

سرگرمی كامپیوتری: زیست بوم اینترنت اشیا بعنوان یكی از اركان تحقق تحول دیجیتال با كمبود نیروی متخصص در بخش های مختلف مواجهه است. نقصانی كه شاید با كنار هم قرار گرفتن بازیگران این عرصه در برگزاری رویدادهای فناورانه مرتفع شود. همین مهم، دلیلی شده است برای ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا در برگزاری اولین بوت كمپ استانی اینترنت اشیا مشاركت كند.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، اینترنت اشیا مفهومی پركابرد اما غریب برای كاربران خدمات دیجیتالی است. رویداد فناورانه بوت كمپ استانی اینترنت اشیا همچون رویدادهایی است كه با مشاركت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سوم تا نهم اسفندماه امسال در استان گلستان برگزار می گردد.
بر این اساس بوت كمپ استانی اینترنت اشیا از طرف اداره كل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان گلستان و مركز تحقیقات اینترنت اشیا و با همكاری پارك فناوری اطلاعات و ارتباطات، پارك علم و فناوری استان گلستان و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اوایل اسفند ماه امسال به مدت یك هفته در این استان انجام می شود.
در این بوت كمپ شركت كنندگان بعد از آموزش و كسب مهارت به انجام پروژه های كاربردی به صورت تیمی پرداخته و به صورت عملی با مفاهیم و ساختار اكوسیستم اینترنت اشیا آشنا می شوند. همین طور این بوت كمپ كمك خواهدنمود تا افراد علاقمند مسیری را برای ورود به بازار كسب و كار در این عرصه برای خود ترسیم كنند.
طبق اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یادگیری و پیاده سازی به صورت تعاملی و اثربخش، بهره مندی از اساتید متخصص و مربیان فنی آموزشی در هر بخش، استفاده از پك سخت افزاری آموزشی برای پیاده سازی عملیاتی سناریوها، ساخت یك محصول اولیه (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیا در حین برگزاری بوت كمپ، بیشتر از ۵۰ ساعت آموزش مهارت محور همراه با انجام سناریوهای هوشمندسازی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تیم های تشكیل شده در بوت كمپ، تبدیل ایده های هوشمندسازی و مبتنی بر اینترنت اشیا به نمونه اولیه و تهیه مدل كسب و كار، همچون خاصیت های این دوره است.
منبع:

1398/11/08
21:05:41
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری