هزینه اتصال به اینترنت باید ماهانه شود

هزینه اتصال به اینترنت باید ماهانه شود

سرگرمی كامپیوتری: درحالی كه در مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه اینترنت ثابت به صورت هزینه اتصال به اینترنت و حجم مصرف منصفانه آمده است، در صورت تمام شدن مصرف منصفانه، كاربران نباید بار دیگر هزینه ای برای اتصال بدهند.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، بعد از نارضایتی های كاربران درباره ی حجم و كیفیت اینترنت در سال های گذشته، در نهایت مقرر شد مصوبه تعرفه های اینترنت ثابت با هدف غیرحجمی كردن بسته های اینترنتی، تا ۱۰ آذر سال ۱۳۹۶ اجرایی شود و مبنای آن مصرف منصفانه مشتركان باشد. هم چنین مقرر شد مقدار مصرف منصفانه بین شركت های فعال در زمینه ارائه سرویس به رقابت گذاشته شود كه در صورت عدول یك مشترك از مصرف عادلانه تعیین شده، سرعت اینترنت به مقدار پایه (۱۲۸ كیلو بیت در ثانیه) برای آن مشترك تبدیل گردد.
در این راستا، سید محمد امامی - مدیر كل حفاظت از حقوق مصرف كننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- با اشاره به تعرفه بسته های اینترنتی ارائه شده توسط اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت به ایسنا اظهار داشت: اپراتورهای ثابت تابع مصوبه ۲۶۶ كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی هستند. در این مصوبه هزینه ای برای اتصال به اینترنت وجود دارد و حجمی كه به آن حجم مصرف منصفانه می گویند؛ درصورتی كه حجم مصرف منصفانه تمام شود، مشترك باید حجم اضافه تر از آنرا خریداری كند.
وی افزود: زمانی كه مشترك می خواهد سرویسی را از اپراتور بخرد، باید هر ماه هزینه ای بپردازد كه اپراتور تعرفه اش را به سازمان اعلام نموده و تاییدیه اش را هم گرفته است. این تعرفه دو قسمت دارد؛ یكی هزینه اتصال است و دیگری حجم مصرف منصفانه كه روی این اتصال خریداری شده و از ابتدا تا انتهای ماه هزینه اش پرداخت شده است. بدین سبب دیگر معنایی ندارد كه شما بخواهید یك دفعه دیگر هزینه اتصال و هزینه مصرف منصفانه بدهید.
با اشاره به دریافت حجم اضافه بر حجم منصفانه، اظهار نمود: اپراتور هزینه اتصال را از شما گرفته بعلاوه FUP می شود، شارژ یك ماه كه شما استفاده می كنید. اگر شما بخواهید پیش از یك ماه، بسته تان را تمدید كنید، باید باز هم هزینه اتصال بدهید؛ در صورتیكه یك دفعه هزینه اش را داده اید. قیمت حجم اضافه نیز بستگی به این دارد كه مشترك بخواهد چند گیگ اینترنت بگیرد، البته هزینه این حجم كه توسط اپراتورها ارائه می شود هم، كف و سقفی دارد.
منبع:

1398/05/07
21:21:41
5.0 / 5
4322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری