دادستانهای ایالتهای آمریكا ضد فیسبوك تحقیق می كنند

دادستانهای ایالتهای آمریكا ضد فیسبوك تحقیق می كنند

به گزارش سرگرمی كامپیوتری برخی از مقامات ایالت های مختلف آمریكا قصد دارند از فیسبوك به دلیل اهمال و سهل انگاری در حفاظت از داده های كاربران كه به سواستفاده از آنها منجر شده، تحقیق كنند.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از انگجت، دادستان های ایالت های كنتیكت، ایلینویز، ماساچوست، نیویورك، نیوجرسی و كارولینای شمالی همگی قصد دارند این مورد را مورد بررسی قرار دهند كه فیسبوك چگونه داده های كاربران را مورد بررسی قرار می دهد.
علت اصلی آغاز این تحقیقات رسوایی مربوط به شركت انگلیسی كمبریج آنالیتیكاست كه با دسترسی بی اجازه به داده های خصوصی دهها میلیون نفر از كاربران فیسبوك از این اطلاعات جهت بررسی احتمال رای آوری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا استفاده نمود.
قرار است مقامات ایالت های نام برده در این زمینه با یكدیگر همكاری كنند. نخستین بار مقامات قضایی ایالت كنتیكت ایده مورد اشاره را مطرح نمودند و سپس مقامات ایالت های پنسیلوانیا و ایلینویز به آنها پیوستند تا مشخص شود فیسبوك تا چه حد برای حفاظت از داده های خصوصی كاربرانش جدیت دارد.
سپس گروه دومی با همكاری دادستان های ایالت های نیویورك، نیوجرسی و ماساچوست شكل گرفت تا آنها نقض قوانین عمومی را در این زمینه بررسی نمایند.
علاوه بر مقامات قضایی ایالت های مختلف آمریكا، اف بی آی، كمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریكا و كمیسیون فدرال تجارت امریكا هم تحقیقات مشابهی را در مورد فیسبوك به جریان انداخته اند.

1397/11/13
15:30:21
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری