تزریق قطره چكانی كالا به بازار كامپیوتر

تزریق قطره چكانی كالا به بازار كامپیوتر

سرگرمی كامپیوتری: در حالیكه بازار كامپیوتر در ماه های اخیر به سبب مشكلات ارزی و گمركی و مراحل ترخیص، با كمبود و گرانی مواجه بود، نظر می رسد هنوز تزریق كالا به این بازار به صورت قطره چكانی است.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، عباس نمازی فرد -یك فعال بازار- با اشاره به اینكه وضعیت كسب وكار فعالان بازار كامپیوتر همانند سایر صنوف مطلوب نمی باشد، اظهار داشت: تزریق كالا به بازار كامپیوتر به سبب مشكلات وارداتی شامل نوسان نرخ ارز، ثبت سفارش، گمرك و مراحل ترخیص كالا بسیار كاهش یافته و به صورت قطره چكانی است. نه تنها صنف كامپیوتر، بلكه تمام صنوفی كه تكنولوژی محور هستند و بخش مهمی از كالاهای بازار آن از راه واردات تأمین می شوند، درباره بحث عرضه و تقاضا گرفتار مشكل شده اند.
وی با بیان این كه در حالیكه تكنولوژی دائم در حال تغییر است و دنیا منتظر ما نمی ماند، اضافه كرد: بازار هم چنان تشنه تكنولوژی است. هم اكنون تكنولوژی به تمام لایه های زندگی مردم رسوخ كرده و كسب وكارهای جدیدی برمبنای آن به وجود آمده است. بنا بر این با عنایت به نیازی كه وجود دارد، بازار با كمبود كالا مواجه می باشد.
نمازی فرد افزود: كالایی كه در صنف كامپیوتر عرضه می شود، با كالایی كه در دیگر صنوف تولید و توزیع می شود، متفاوت می باشد. به این معنا كه فروشندگان صنف كامپیوتر باید فناوری روز را بفروشند و اگر وقفه طولانی حد فاصل تهیه و فروش آن صورت گیرد، مدلی جدیدتر و پیشرفته تر از آن تولید می شود. بدین سبب فعالان حوزه رقیبی دارند با عنوان تولیدات فناوری روز دنیا كه باید با آن همگام باشند.
بنا بر اعلام اتحادیه فناوران كامپیوتر، او با بیان این كه كند شدن واردات كالاهای كامپیوتری سبب شده تا از دنیای تكنولوژی چندین قدم عقب بمانیم، اظهار داشت: كالای كامپیوتری كالایی نیست كه گذر زمان بر ارزش آن بیافزاید پس انباشت آنها در انبار و یا گمركات به واسطه طول عمر كوتاهی كه دارند، موجب خروج سریع آنها از گردونه بازار می شود.
فروشندگان سردرگم
نمازی فرد همین طور درباره وضعیت فروش در بازار كامپیوتر اظهار نمود: نوسانات نرخ ارز موجب سردرگمی فروشندگان بازار شده است. به گونه ای كه فروشنده نمی داند آیا كالایی را كه فروخته می تواند جایگزین كند یا نه. در واقع تأمین مجدد كالا در انبارها گرفتار مشكل شده است. ثبات نرخ ارز برای فروشندگان بازار بسیار مهم می باشد. برای اینكه حاشیه امنی برای خریداران به وجود می آورد. مشتریان عمدتاً وقتی نرخ ارز نوسان داشته باشد، دست نگه داشته و تا ثبات منجر به ارزانی خرید نمی كنند.
ایشان سپس با بیان این كه بعضی از فروشندگان بازار به سبب ركودی كه از شروع سال در بازار حاكم شده، فروشگاه های خودرا تعطیل كرده اند، اظهار داشت: بازار، بازار خوب و مطلوبی نیست. این وضعیت فروش كسی را راضی نمی نماید. خیلی از فروشندگان به امید این كه وضع بهتر شود، فروشگاه های خودرا باز نگه داشته اند. در هر مجتمع تجاری درصدی از فروشگاه ها تعطیل و یا متمایل به تعطیلی تا آخر سال شده اند، برای اینكه فعالیت آنها هیچ توجیه اقتصادی نداشته و نتوانسته اند شرایط موجود را تحمل كنند.
رقابت ناسالم فروش
او با بیان این كه به غیر از مشكلات اقتصادی و وارداتی، فروشندگان كالا در بازار كامپیوتر با معضل رقابت ناسالم فروش باز مواجهند، اظهار داشت: متأسفانه در شرایط اسفبار كنونی برخی همكاران باز با زیرفروشی كالا برای دیگر فروشندگان احداث مشكل كرده اند. هم اكنون حاشیه سود فروشندگان بسیار پایین است، با این وجود عده ای با احداث كسب و كار كاذب، كالا را زیر قیمت می فروشند كه اساساً منطقی به نظر نمی رسد. بدین ترتیب با شرایط كنونی موجودیت آینده صنفی خود و همكاران را به مخاطره می كشانند.
وی ادامه داد: این در شرایطی است كه هرگونه مبادرت به فروش زیر قیمت عرف و نرخ سود مصوب تحت عنوان حراج، غیرقانونی بوده، مگر از راه مجوز اتحادیه و این باز خود شرایط ویژه ای می طلبد، همچون اثبات به عدم احداث بی نظمی در نظم فروش دیگر همكاران و همجواران صنفی. از تمامی همكاران صنف كامپیوتر تقاضا دارم تا با رعایت ریز نكات همجواری صنفی تصویر شایسته تری از این صنف در اذهان عمومی بگذارند. آنچه مسلم است، آثار تخلف زیرفروشی به مراتب زیان بارتر از گران فروشی است.
استرسی به نام مالیات
نمازی فرد هم چنین مالیات را دیگر معضل صنف كامپیوتر عنوان نمود و اظهار داشت: هراس مالیاتی با عنایت به اوضاع فعلی، صنف را فراگرفته و فروشندگان بیمناك از موضع غیرعادلانه سازمان امور مالیاتی، از الان استرس نمایش اظهارنامه مالیاتی را دارند. برای اینكه فروشی نداشته كه بخواهند مالیات آنرا پرداخت كنند.
وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی باید این مساله را لحاظ كند كه وضعیت كسب امسال نسبت به سال های پیشین رو به وخامت گذاشته و فروشندگان گرفتار ضرر و زیان زیادی شده اند. عدم تفاهم بین سازمان امور مالیاتی و صنف، خروجی به غیر از تضعیف فروشندگان و تعطیلی واحدهای صنفی نداشته و لاجرم سازمان امورمالیاتی باز طرف دیگر بازنده این مساله خواهد بود. حذف موردی از گردونه كسب وكار بالقطع كارنامه خوبی برای حوزه های مالیاتی نخواهد بود.1397/11/07
02:12:32
5.0 / 5
4755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری