افزایش بیمارهای كبدی ناشی از مصرف الكل در ایالات متحده

افزایش بیمارهای كبدی ناشی از مصرف الكل در ایالات متحده

سرگرمی كامپیوتری: تعداد پیوندهای كبدی ناشی از بیماری های كبدی در رابطه با مصرف الكل طی سال های اخیر در ایالات متحده به صورت پیوسته رشد كرده و كارشناسان را بر آن داشته تا چرایی و عواقب آنرا بر افراد گیرنده كبد پیوندی بررسی نمایند.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، گروهی از كارشناسان روند اهدای عضو را در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۶ میلادی در آمریكا با استفاده از داده های سیستم اهدای عضو ایالات متحده بررسی كردند.
یافته های آنها حاكی از آن بود كه بیماری های كبدی در رابطه با الكل شامل سیروز كبدی، سیروز كبدی همراه با هپاتیت سی و هپاتیت حاد الكلی دلیل اصلی پیوند كبد در سال های اخیر در این كشور بوده است.
یك متخصص كبدشناس از دانشگاه كالیفرنیای سان فرانسیسكو علت اصلی پیوند كبد را تا چند سال قبل ویروس هپاتیت سی اعلام می كند اما ظهور درمان های ضدویروسیِ موثر، این معادله را تغییر داد.
در سال ۲۰۰۲ میلادی ۴۳۳ مورد پیوند كبد ناشی از بیماری های كبدی در رابطه با الكل انجام شده بود كه این تعداد در سال ۲۰۱۶ میلادی حدودا سه برابر شده و به ۱۲۵۳ مورد رسیده است.
هم اكنون در حالیكه پیوندهای ناشی از هپاتیت كاهش یافته است، پیوندهای كبدی ناشی از بیماری های در رابطه با مصرف الكل رشد قابل توجه ۴۸ درصدی داشته است. اما برخی تحقیقات باز می گویند كه علت این افزایش، رشد سرعت دسترسی افراد به عضو اهدایی است.
در سال ۱۹۸۳ میلادی در سال های آغازین پیوند كبد متخصصان به بیماران نیازمند دریافت كبد ناشی از بیماری های در رابطه با الكل پیشنهاد می دادند تا شش ماه پیش از دریافت كبد از مصرف الكل پرهیز كنند تا شاید وضعیت كبدی شان پایدار شده و نیازی به دریافت كبد نداشته باشند. این قانون در ابتدا رعایت می شد اما با گذشت بیشتر از ۳۰ سال متخصصان دریافتند این قانون كارآمد نبوده و میزان موفقیت پیوند را نشان نمی دهد.
در مطالعه اخیر متخصصان پیوندهای كبدی را میان افرادی با بیماری های در رابطه با الكل و بیمارانی كه هیچ ارتباطی با الكل نداشته اند، مقایسه كردند. از نزدیك به ۳۳ هزار فردی كه طی بیشتر از ۱۵ سال پیوند كبد داشته اند، بیشتر از ۹۴۰۰ نفر از بیماری های كبدی در رابطه با الكل رنج می برده اند.
نتایج پیوند باز در این دو گروه قابل توجه بود. به صورتی كه در پنج سال سپس پیوند كبد تغییرات واضح بوده و شانس بقای بیماران كبدی در رابطه با الكل نسبت به بیماران بدون هر گونه ارتباط با الكل سپس دریافت كبد ۱۱ درصد كمتر بوده است. كارشناسان بر این باورند دلیل این امر امكان دارد این باشد كه افراد الكلی كمتر از دیگر افراد سپس عمل پیوند مورد توجه قرار می گیرند.
بنابر گزارش سی ان ان، طبق آمارهای انتشار یافته هم اكنون بیشتر از ۳۷۰۰ نفر مبتلا به بیماری های كبدی در رابطه با الكل در ایالات متحده آمریكا در لیست انتظار دریافت كبد هستند و تصمیم گیری در خصوص این كه چه كسانی در اولویت دریافت عضو هستند، بر عهده پزشكان و متخصصان است.1397/11/04
14:57:18
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری