در دیدار وزرای ارتباطات دو كشور؛

همكاری مشترك ایران و عراق در فناوری فضایی

همكاری مشترك ایران و عراق در فناوری فضایی

به گزارش سرگرمی كامپیوتری وزرای ارتباطات ایران و عراق برای همكاریهای مشترك در حوزه فناوری فضایی و فناوری اطلاعات مذاكره كردند.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات كشورمان در دیدار «نعیم ثجیل یسر» وزیر ارتباطات عراق با اشاره به دستاوردهای فضایی و ماهواره های سنجشی، این دستاوردها را زمینه مناسبی برای همكاری مشترك با عراق عنوان نمود.
وی با اشاره به اینكه الان زمان بازسازی عراق است، اظهار داشت: زمینه های توسعه بسیاری در عراق وجود دارد و وزارت ارتباطات ایران هم عزم جدی برای توسعه همكاری ها در حوزه های مختلف دارد.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه اقتصاد دیجیتال یكی از عرصه های اقتصادی مهم دنیا است، اضافه كرد: ما در ایران در حال مطالعه و برنامه ریزی در این حوزه هستیم و عراق هم با عنایت به نیروهای جوان و با استعداد، فضای خوبی برای توسعه دارد و ایران آماده همكاری مشترك در این حوزه با عراق است. ترانزیت و امنیت سایبری هم از حوزه هایی است كه می توانیم با كشور عراق همكاری داشته باشیم.
جهرمی سرمایه گذاری در حوزه تلفن ثابت و موبایل عراق را از دیگر زمینه های همكاری بین دو كشور عنوان نمود و پیشنهاد داد: برای پیشرفت كارها كارگروه مشتركی بین دو كشور تشكیل گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای فضایی كشور و ماهواره های سنجشی، تصریح كرد: در ایران از فناوری فضایی در حوزه های مدیریت منابع آب، بهبود كشاورزی و محیط زیست استفاده می شود و با عنایت به شرایط كشور عراق این دستاوردها می تواند برای این كشور هم بسیار كاربرد داشته باشد.
آذری جهرمی در این دیدار از وزیر ارتباطات عراق دعوت كرد به همراه شركت های عراقی در نمایشگاه الكامپ ایران در سال آینده شركت نمایند.
عراق به فناوری و تكنولوژی ایران نیاز دارد
نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق هم در این دیدار با اشاره به مذاكراتی كه با شركت های ایرانی برای همكاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق داشته است، اظهار داشت: امیدواریم با همكاری وزارت ارتباطات ایران زمینه فعالیت و مشاركت شركت های ایرانی در عراق فراهم گردد.
وی با اشاره به اینكه كشور عراق در دوران بازسازی قرار دارد، اضافه كرد: ما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عقب ماندگی های بسیاری داریم و به همكاری و فناوری های ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار نیاز داریم.
وزیر ارتباطات عراق خاطرنشان كرد: شركت های ایرانی می توانند در حوزه شبكه فیبرنوری، نسل سوم و چهارم تلفن همراه، گذرگاه های بین الملل، پهنای باند اینترنت و زیرساخت های ارتباطی عراق سرمایه گذاری و مشاركت كنند.
وی به چشم انداز روشن همكاری با كشور ایران اشاره نمود و اضافه كرد: ظرفیت های تخصصی در فناوری اطلاعات ایران وجود دارد و امیدواریم با انجام پروژه های مشترك این تكنولوژی ها را به كشور عراق منتقل نماییم.
وزیر ارتباطات عراق در این دیدار از آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سفر و پیگیری مذاكرات و توافقات به كشور عراق دعوت كرد.

1397/11/03
14:15:42
5.0 / 5
4119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری