زیرساخت های شهر هوشمند در تبریز آماده است

زیرساخت های شهر هوشمند در تبریز آماده است

سرگرمی كامپیوتری: مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز اظهار داشت: زیرساخت های شهر هوشمند مانند مراكز داده شهرداری، اداره ها و سازمان ها و شبكه های ارتباطی از طرف این سازمان در تبریز آماده شده است.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، احمد فیضی روز چهارشنبه در اولین همایش « تبریز هوشمند»، از برنامه ریزی برای گسترش شبكه فیبر نوری در این شهر آگاهی داد و اضافه كرد: احداث پنجره واحد شهری، فراهم ساختن نقشه جامع تبریز برای گردشگران و احداث سامانه خدمات شهروندی همچون اقدام های این سازمان در امتداد شهر هوشمند است.
وی از برگزاری همایش بین المللی شهر هوشمند در اردیبهشت سال 98 در تبریز آگاهی داد و گفت: در این همایش تبریز بعنوان شهری ملی و تاریخی به دنیا معرفی و آخرین اقدام های شهر هوشمند در آن بررسی میگردد.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز یادآوری كرد: شهر هوشمند برای برنامه ریزان شهری به سبب افزایش سالانه جمعیت شهرها در اثر پدیده مهاجرت، اقتصاد شهری، توسعه پایدار و زیست محیطی از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.
فیضی با اشاره به نقش شهرداری در شهر هوشمند، افزود: شهرداری تبریز پیگیر این مساله بوده ولی تنها شهرداری متولی آن نیست و باید تمام ذی نفعان شهر در این زمینه مشاركت كنند.
وی اظهار داشت: دولت و حاكمیت در حوزه شهرهای هوشمند باید بستر لازم را برای فعالیت و مشاركت بخش خصوصی فراهم آورد و مدیران شهری باز از آن حمایت كنند.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز، افزایش كیفیت زندگی را همچون چشم اندازهای شهرهای هوشمند اعلام نمود و گفت: این شهرها انسان محور و شهروند محور بوده و به سمت كارآمدی، عدالت محوری و رفاه هر چه بیشتر مردم حركت می كند.
فیضی با اشاره به سیر رشد شهرهای هوشمند در دنیا، اضافه كرد: تا سال 2018 بیشتر از 22 درصد كلانشهرها به سمت شهرهای هوشمند حركت كرده و تبریز باز باید سریع تر به این جایگاه برسد.
وی یادآوری كرد: هر شهری برمبنای اولویت های خود به سمت شهر هوشمند رفته و اولویت های تبریز باز در این مسیر حمل و نقل، ترافیك، پسماند و جمع آوری زباله است با حركت در این جهت می توان خیلی از هزینه های صرف شده در این حوزه ها را كم كرد.
رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی تبریز باز در این همایش با تاكید بر تاسیس رصدخانه شهری برای هوشمندسازی شهر اظهار داشت: با استفاده از این امكان می توان تغییرات شهر را در مناطق مختلف مورد بررسی قرار داد و پیش بینی های لازم را انجام داد.
فریدون بابایی اقدم اضافه كرد: در این مجموعه لایه های مختلف اطلاعات جمع بندی شده و در مواقع مختلف می تواند مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه پایش اطلاعات از اقدام های مهم در رصدخانه های شهری است، ابراز امیدواری كرد: در بودجه سال آینده شهرداری تبریز سوژه تاسیس رصدخانه مورد توجه قرار گیرد.
رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی تبریز یادآوری كرد: نبود اطلاعات و عدم پیش بینی های لازم سبب شده در یك دهه گذشته شاهد از بین رفتن خیلی از اراضی و تبدیل آنها به بافت مسكونی و تجاری در تبریز باشیم.
بابایی اقدم افزود: با هوشمند كردن شهرها می توان اقدام های بزرگی در شهرها انجام داد به صورتی كه هوشمند سازی شهرها مزایای بسیاری به همراه دارد.
وی با اشاره به نقش فناوری نوین در مقوله توسعه پایدار شهری یادآوری كرد: نه گفتن به فقر، برابری جنسیتی، آب سالم و بهداشتی، شغل مناسب، استفاده بهینه از انرژی، مصرف مسئولانه و سیستم مشاركتی از مهمترین موضوعات توسعه شهری است.
8023/3071


1397/10/13
14:04:53
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: خدمات , سیستم , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری