مدل پروازی ماهواره پیام امیركبیر آماده شد

مدل پروازی ماهواره پیام امیركبیر آماده شد

سرگرمی كامپیوتری: مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر آخرین وضعیت این ماهواره را تشریح نمود و اظهار داشت كه مدل پروازی آماده شده و پس از انجام تست های یكپارچه، تحویل سازمان فضایی داده می شود.


به گزارش روز سه شنبه دانشگاه صنعتی امیركبیر، مصطفی صفوی در این باره، اظهار نمود: ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر دارای سه ماموریت كاملاً مشخص و علمی است.
وی اضافه كرد: این ماهواره دارای چهار دوربین است كه بر این اساس ماموریت اول آن عكس برداری از روی زمین با رزولویشن 40 متر اعلام شده و كاربردهای آن در محصولات كشاورزی، تشخیص رشد محصولات كشاورزی، تشخیص وضعیت جنگل ها و جنگل بانی و خیلی از كاربردهای صلح آمیز دیگر است.
مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر، افزود: ماموریت دوم این ماهواره ذخیره و ارسال اطلاعات است كه از زیر سیستم آن بعنوان یك مجموعه رادیویی آماتوری استفاده میگردد.
به گفته صفوی، آخرین ماموریت این ماهواره محموله تشعشعی فضایی است كه قابلیت اندازه گیری تشعشعات فضایی در ارتفاع 500 كیلومتر از سطح زمین را دارا است. در این ماهواره 16 نفر از اساتید دانشكده های هوا و فضا، مهندسی برق، مهندسی كامپیور و مهندسی مكانیك حضور فعال داشته اند.
مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر، اظهار نمود: وزن این ماهواره 110 كیلوگرم است و در مدار 500 كیلومتری از سطح زمین قرار می گیرد. مدل پروازی این ماهواره آماده و آزمون سازگاری آن حدود دو ماه پیش انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه تست های نهایی تحویل و كالیبراسیون ماهواه پیام انجام شد، اضافه كرد: دو هفته گذشته باز تست خواص جرمی ماهواره صورت پذیرفته و كالیبراسیون نهایی سنسورها و عملگرهای تعیین كنترل وضعیت این ماهواره باز انجام شد. پس از انجام این تست ها، تست های تجمیعی و تست های یكپارچه ماهواره انجام و سپس سازمان فضایی تحویل می دهیم.
**9492**1601**


1397/10/11
23:08:35
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: سیستم , صنعت , كاربر , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری