انعقاد 13 قرارداد همكاری میان پالایش گاز ایلام با دانشگاه های كشور

انعقاد 13 قرارداد همكاری میان پالایش گاز ایلام با دانشگاه های كشور

سرگرمی كامپیوتری: رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام اظهار داشت: 13 پروژه علمی، پژوهشی و فناوری امسال با همكاری شركت پالایش گاز ایلام و بعضی از دانشگاه های معتبر كشور در دست اقدام و انجام است.


احسان نوراللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرای این پروژه ها با دانشگاه های سمنان، ایلام، صنعتی كرمانشاه، صنعتی شریف، رازی كرمانشاه و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، علم و صنعت ایران، آزاد اسلامی ایلام، پژوهشكده صنعت نفت، دانشگاه صنعت نفت قرارداد منعقد شده است.
وی اضافه كرد: واحد پژوهش و فناوری شركت پالایش گاز ایلام از پتانسیل دانشگاه های مطرح كشور در حوزه های مختلف برای انجام پروژه های پژوهشی مسئله محور و نمایش سمینارهای علمی و پژوهشی توسط اساتید و صاحب نظران كشور استفاده می نماید.
نورالهی تصریح كرد: انجام پژوهش های مسئله محور یكی از سیاست های اصلی شورای پژوهش این شركت است و استفاده از ظرفیت های هیات علمی دانشگاه های مطرح كشور در این شورا و كمیته های تخصصی گام بلندی در امتداد بومی سازی علوم در زمینه های مختلف است.
وی به بعضی از پژوهش های مشترك دانشگاه های كشور و شركت پالایش گاز ایلام اشاره نمود و اظهار داشت: جهت بررسی و مطالعات جامع شبكه زمین و صاعقه گیرها در پالایش گاز ایلام با دانشگاه سمنان تفاهم نامه و قرارداد انجام و برای اجرای آن یك هزار و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه میگردد.
رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام با اشاره به اینكه برای مدلسازی جامع شبكه الكترونیكی و توربوژنراتورهای این شركت باز با دانشگاه ایلام قرارداد انجام شده است، اضافه كرد: برای اجرای این پروژه 625 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
به گفته نورالهی قراردادی با دانشگاه صنعتی شریف به منظور بررسی خوردگی میكروبی در سیستم، تامین، انتقال و توزیع آب پالایشگاه و نمایش راهكارهای علمی برای كاهش و یا حذف آن با اعتبار 460 میلیون ریال منعقد شده است.
وی گفت: به منظور بررسی تاثیر كوتاه شدن پره های كمپرسور محوریت روی بازدهی توربین گازی این شركت باز با دانشگاه صنعتی كرمانشاه قرارداد انجام شده كه برای اجرای آن مبلغ یك هزار و 300 میلیون ریال اعتبار برآورد شده است.
رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام تصریح كرد: با هدف بررسی و مقایسه عوامل شغلی و عوامل خانوادگی در كاركنان نوبت كاری و روز كار این شركت با دانشگاه آزاد ایلام قرارداد منعقد و برای اجرای آن 310 میلیون ریال هزینه میگردد.
نوراللهی اضافه كرد: برای مدلسازی جداسازی ذرات ( FES) از محلول آمین توسط فیلتر مغناطیسی در فرایند شیرین سازی با دانشگاه رازی كرمانشاه قرارداد انجام شده و برای اجرای آن 150 میلیون ریال اعتبار هزینه میگردد.
وی گفت: همین طور برای تدوین مشخصات فنی، صحت سنجی طراحی و تعیین پارامترهای كیفیت سنجی فیلترهای این شركت با دانشگاه ایلام انعقاد قرارداد شده كه برای اجرای این پروژه مبلغ 150 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: به منظور امكان سنجی فرآیندی و مكانیكی واحد شیرین سازی اتان برای جدا سازی مركاپتان ها از گاز احیای بسترهای نم زدایی با دانشگاه رازی كرمانشاه قرارداد انجام شده كه برای اجرای آن مبلغ 150 میلیون ریال اعتبار برآورد شده است.
نورالهی یادآوری كرد: برای امكان سنجی استفاده از نازل فراصوت در تنظیم نقطه شبنم گاز طبیعی این شركت باز با پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی تفاهم نامه و قرارداد انجام شده كه برای اجرای آن 150 میلیون ریال اعتبار هزینه میگردد.
وی افزود: برای ماهیت و آثار حقوقی شروط ضمن عقد در قراردادهای این شركت و طراحی واحد غشایی نانو فیلتراسیون و الكترودیالیز برای حذف ناخالصی های آمین در گردش این شركت با دانشگاه ایلام قرارداد انجام گرفته كه برای اجرای آنها مبلغ 300 میلیون ریال اعتباردر نظر گرفته شده است.
دبیر شورای پژوهش شركت پالایش گاز ایلام اظهار داشت: امسال با فراخوان 11 مورد پروژه پژوهشی از راه دعوت از دانشگاه ها و موسسات علمی برتر در سطح كشور بخشی از مشكلات عملیاتی و مهندسی شركت مرتفع خواهد شد.
7172/6119


1397/09/11
15:15:40
5.0 / 5
4094
تگهای خبر: سیستم , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری