برنامه های كودك و اخبار محبوب جاسوسان اینترنتی

برنامه های كودك و اخبار محبوب جاسوسان اینترنتی

سرگرمی كامپیوتری: در بین انبوهی از اپلیكیشن های تلفن همراه كه سارقان اطلاعات، به جاسوسی از آنها علاقه دارند، برنامه های خبری و ویژه كودكان محبوبیت ویژه ای دارند.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از زددی نت، افزایش جاسوسی از این نوع برنامه ها سبب نگرانی گروه های مدافع حقوق كودكان در امریكا شده و بیشتر از ۲۰ گروه مدافع از این دست با ارسال نامه ای برای كمیسیون فدرال ارتباطات آمریكا خواهان توقف جمع آوری اطلاعات كاربران این نوع برنامه ها با هدف ارسال آگهی های تبلیغاتی مرتبط برای آنها شده اند.
بررسی های جدید دانشگاه آكسفورد بر روی نزدیك به یك میلیون اپلیكیشن اندروید نشان داده است اغلب این برنامه ها حاوی كدهایی مخفی برای ردگیری فعالیت های كاربران هستند. اما جاگذاری مخفیانه این كدها بیشتر از هر چیز در اپلیكیشن های خبری و همین طور اپلیكیشن های محبوب كودكان رخ می دهد. چونكه كودكان دانش و احاطه كمتری به نحوه استفاده از تلفن همراه دارند و سواستفاده از آنها ساده تر است.
محققان این طرح ۹۵۹۴۲۶ اپلیكیشن اندرویدی را از فروشگاه پلی استور گوگل بارگذاری كرده و آنها را مورد تحلیل قرار دادند تا كدهای مخفی شده در این برنامه ها را شناسایی كنند. بررسی های انجام شده نشان داده است كه در ۹۰.۴ درصد از تمامی اپلیكیشن ها كدنویسی هایی برای حداقل یك مورد ردگیری و جاسوسی وجود داشته ولی این رقم به صورت متوسط در مورد هر برنامه ۱۰ كد ردگیری و جاسوسی بوده است.
در مورد ۱۷.۹ درصد از این برنامه ها هم تعداد كدهای ردگیری بیشتر از ۲۰ مورد بوده تا ۲۰ شخص یا گروه ثالث بتوانند نحوه استفاده كاربر از اپلیكیشن را بررسی كنند. در این میان در ۱۳ اپلیكیشن پلی استور بیشتر از ۳۰ كدردگیری وجود داشته است.
۹۰ درصد از كدهای مورد اشاره مربوط به شركت هایی در داخل خاك آمریكا بوده است و چین و نروژ و روسیه و آلمان با ۵، ۳، ۲.۶ و ۲.۶ درصد در رتبه های بعدی بوده اند.
پس از اپلیكیشن های خبری و كودكانه، اپلیكیشن های بازی و تفریح، هنر و عكاسی، موسیقی، سلامت و سبك زندگی، ارتباطات و شبكه های اجتماعی، آموزشی و افزایش بهره وری به ترتیب مورد توجه جاسوسان اینترنتی بوده اند.

1397/08/14
13:10:59
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: اینترنت , شركت , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری