معاون رئیس جمهوری:

اجرای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان در دستور كار است

اجرای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان در دستور كار است

سرگرمی كامپیوتری: انزلی - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از اجرای قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان بعنوان یكی از شاخص ترین كارهای دولت در این حوزه اطلاع داد.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا، سورنا ستاری بامداد یكشنبه در حاشیه بازدید از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران تصریح كرد: با اجرای این قانون بیشتر از 140 خدمت به شركت های دانش بنیان عرضه می گردد كه امیدواریم این چتر پشتیبانی از شركت های دانش بنیان را هرچه زودتر در كشور پیاده سازی نماییم.
وی گیلان را از استان های مهم در حوزه اقتصاد دانش بنیان دانست و اضافه كرد: باید در نظر داشت كه گیلان با همه ظرفیت های موجود نسبت به استان های دیگر، رشد كمتری در این حوزه داشته است.
ستاری با اشاره به وجود زیر ساخت های مناسب در حوزه دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: خوشبختانه وجود این ظزفیت ها در منطقه آزاد انزلی سبب شده كه خیلی از شركت های دانش بنیان سایر استان ها هم تمایل به سرمایه گذاری و فعالیت در این منطقه داشته باشند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینكه گیلان دارای ظرفیت های مناسبی برای فعالیت در حوزه اقتصاد دانش بنیان است، اضافه كرد: گیلان با دارا بودن نخبگان علمی و مردمی با سابقه علمی و همینطور وجود دانشگاه های مختلف، بار علمی لازم را برای افزایش فعالیت های دانش بنیان دارد و لازم است كه محیط و زیر ساختهای لازم برای اینگونه فعالیت ها، بیشتر از پیش فراهم گردد.
به گفته ستاری، منطقه آزاد انزلی از مناطقی است كه دچار صنایع دود زا و آلاینده نشده و به سمت اقتصاد دانش بنیان روی آورده در صورتی كه در سایر جاهای كشور، متاسفانه كارخانه هایی راه اندازی شده كه مشكلات بسیاری را درمورد آلودگی محیط زیست پدید آورده است.
وی تصریح كرد: در دنیای صنعت امروز دانش، ثروت تولید می كند و معتقدم در گیلان باید این كار ادامه یابد تا شاهد افزایش تحرك در اقتصاد دانش بنیان استان باشیم.
به گزارش، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با همراهی استاندار گیلان، با حضور در منطقه آزاد انزلی از واحد تولیدی دانش بنیان تولید محصولات آرایشی از حلزون، شركت سرزمین شاد واحد تولیدی صادر كننده و كارآفرین نمونه حوزه پوشاك كشور، یك شركت تولید كننده دیاگ خودرو كه با سرمایه گذاری مشترك ایرانی و كره جنوبی راه اندازی شده و هم بزرگترین آكواریوم و پارك خزندگان كشور و موج شكن بندر كاسپین بازدید كرد.
همچنین كلنگ عملیات راه اندازی مركز نوآوری و فناوری انرژی منطقه آزاد انزلی با حضور سورنا ستاری به زمین زده شد. این مركز در جهت اجرای تفاهم نامه مهر ماه سال جاری سازمان منطقه آزاد انزلی با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری با هدف تولید مكانی جهت استقرار و پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، استارتاپ ها و شتاب دهنده های حوزه انرژی كشور راه اندازی می گردد كه با راه اندازی این مركز ضمن پشتیبانی از فعالیت انجمن ها و تشكل های مردم نهاد برای ترویج و فرهنگ سازی در حوزه انرژی های تجدید پذیر، شرایط لازم هم برای برپایی نمایشگاه های تخصصی در حوزه انرژی و زیست محیطی و برگزاری همایش های تخصصی حوزه انرژی و محیط زیست در این منطقه فراهم شده و زمینه تقویت كریدور چین، قزاقستان، ایران جهت انتقال كالاهای انرژی محور به وجود می آید.
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه خزر است و كشورهای حاشیه این دریا، تركیه و كشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات با استفاده از منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در راه كریدور بین المللی شمال - جنوب، دارا بودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با كشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسك در تركمنستان، اكتائو در قزاقستان و باكو در آذربایجان، دسترسی با استفاده از راه های مناسب به بازارهای مصرف كشورهای همسود ( CIS ) و نزدیكی به فرودگاه بین المللی رشت همچون مزایای منطقه آزاد انزلی است.
7471 /6030


1397/08/08
15:18:02
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری