رای دادن با ویدئوی سلفی در آمریكا

رای دادن با ویدئوی سلفی در آمریكا

سرگرمی كامپیوتری: مقامات ایالت وست ویرجینیای آمریكا قصد دارند از یك فناوری پیشرفته برای ایمن سازی سیستم های رای گیری الكترونیك استفاده كنند.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از مشبل، در این سیستم از گوشیهای هوشمند ایمن سازی شده بر اساس فناوری بلاك چین برای جمع آوری آرا استفاده می گردد. انتظار می رود از این شیوه رای گیری در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۸ كنگره آمریكا استفاده گردد.
مقامات محلی به همین منظور قراردادی را با شركت وآتز در بوستون امضا كرده اند تا سربازان آمریكایی بتوانند با استفاده از گوشیهای هوشمند خود در هر نقطه از جهان رای بدهند. به همین منظور یك برنامه ویژه تلفن همراه هم طراحی خواهد شد و آرای ثبت شده در قالب فناوری بلاك چین ثبت و ذخیره می گردد تا امكان تقلب و دستكاری در آنها به حداقل برسد.
رای دهندگان جهت استفاده از این برنامه تلفن همراه، باید عكسی از خویش را بعنوان شناسه هویتی مورد تایید دولت ثبت كنند و سپس در زمان مبادرت به رای گیری یك ویدئوی سلفی از خود در برابر دوربین گوشی تهیه و ارسال نمایند. برنامه یادشده عكس قبلی را با این ویدئو مطابقت می دهد و از هویت فرد داوطلب اطمینان حاصل می كند. در ادامه داوطلب می تواند به فرد یا افراد موردنظرش رای بدهد.
البته برخی كارشناسان اخطار می دهند كه هنوز نمی توان به صورت قطعی در مورد امنیت چنین شیوه رای گیری اطمینان داشت و ضروری می باشد در مورد این روش تحقیقات و بررسی های بیشتری صورت بگیرد. مقامات آمریكایی مدعی هستند روسیه می خواهد بار دیگر در انتخابات میان دوره ای كنگره ایالات متحده دخالت كند. سنای آمریكا هم برای مقابله با این نگرانی ها ۲۵۰ میلیون دلار بودجه به منظور نوسازی و ایمن سازی فرایندهای رای گیری در آمریكا مختص كرده است.

1397/05/20
15:17:34
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: فناوری , گوشی , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری