شخصیت افراد با ردگیری حركات چشم پیش بینی می گردد

شخصیت افراد با ردگیری حركات چشم پیش بینی می گردد

سرگرمی كامپیوتری: تهران - محققان دانشگاه استرالیای جنوبی با همكاری محققان دانشگاه های اشتوتگارت، فلیندرز و موسسه ماكس پلانك، یك الگوریتم آموزش ماشین توسعه دادند كه می تواند ارتباط بین حركات چشم و شخصیت افراد را شناسایی كند.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، بر طبق این تحقیقات حركات چشم شخص نشان داده است كه او یك شخصیت اجتماعی دارد یا محافظه كار یا كنجكاو است.
برای این منظور محققان حركات چشم 42 داوطلب را در هنگام انجام امور روزمره در محیط یك دانشكده ردگیری كردند و سپس با استفاده از پرسشنامه های مفصل، خصوصیت های شخصیتی این افراد را گردآوری كردند و در انتها از این اطلاعات برای توسعه الگوریتم هوشمند خود بهره گرفتند.
ربات ها وكامپیوترهای كنونی نسبت به جامعه آگاه نیستند و نمی توانند نشانه های غیركلامی را شناسایی كنند. نتایج این تحقیقات در بهبود ارتباط بین انسان و ماشین كاربرد دارد و امكان ارائه خدمات سفارشی توسط ربات ها و كامپیوترها را فراهم می آورد.
در این تحقیقات رفتارهای بصری افراد در هنگام انجام امور عادی و در محیط واقعی مورد مطالعه قرار گرفت و به همین علت نتایج به دست آمده در مقایسه با آنچه امكان دارد در آزمایشگاه به دست آید متفاوت و واقعی تر است.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Frontiers in Human Neuroscience انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/05/07
14:36:19
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری