250 خدمت رایانش ابری ایرانی شناسایی شده است

250 خدمت رایانش ابری ایرانی شناسایی شده است

سرگرمی كامپیوتری: تهران- دبیر چهارمین رویداد سالیانه رایانش ابری ایران اظهار داشت: تابحال حدود 250 خدمت مبتنی بر رایانش ابری متعلق به شركت ها و استارتاپ های ایرانی شناسایی و سامانه مرجع خدمات رایانشی ابری هم برای معرفی این خدمات و عرضه قابلیت های آنها به راه افتاده است.


سامانه مرجع خدمات رایانشی ابری ایران امروز ( 26 تیرماه ) در حاشیه مراسم چهارمین رویداد سالیانه رایانش ابری با حضور جمعی از مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی گردید و این سامانه با آدرس http: //app.occc.ir در دسترس عموم مردم قرار دارد.
مرتضی جوان روز سه شنبه در حاشیه چهارمین رویداد سالیانه رایانش ابری ایران به خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به اینكه این سامانه برپایه حجم بازار توسعه می یابد، اضافه كرد: طراحی این سامانه چهار سال پیش شروع شد و به تدریج با شناسایی خدمات و پایش آنها، بانك اطلاعاتی سامانه تكمیل شده است.
وی افزود: سال قبل حدود 150 خدمت در این زمینه شناسایی شد كه امسال با افزایش مناسب، این تعداد به حدود 250 خدمت رسیده است. پیش بینی می گردد در چند سال آینده این تعداد به حداقل 2 برابر وضعیت فعلی برسد.
جوان افزود: 250 شركت عرضه دهنده خدمات رایانش ابری نزدیك به 20 درصد صنعت IT را تشكیل می دهند. پیش بینی می گردد تا سال 2025، حداقل 80 درصد شركت ها و سازمان های كشور به زیرساخت های ابری متصل شوند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون استفاده مردم ما از خدمات رایانش ابری بسیار محدود است، اظهار داشت: پیام رسان و خدمات ذخیره سازی شخصی اطلاعات آنلاین، نوعی از خدمات رایانش ابری است كه مردم ما هم اكنون از آنها استفاده می نمایند.
وی با اشاره به اینكه هنور اطلاعات كافی از میزان استفاده شركت ها و سازمان ها از خدمات رایانش ابری در دسترس نیست، اظهار داشت: هم اكنون انجمن رایانش ابری روی مبحث شناسایی خدمات ابری و سطح بلوغ فنی شركت ها تمركز كرده و تاكنون حدود 250 خدمت مبتی بر رایانش ابری ایرانی شناسایی شده است.
رایانش ابری مدل رایانشی بر پایهٔ شبكه های كامپیوتری مانند اینترنت است كه الگویی تازه برای عرضه، مصرف و تحویل خدمات رایانشی (شامل زیرساخت، نرم افزار، بستر، و سایر منابع رایانشی) با به كارگیری شبكه عرضه می كند. «رایانش ابری» از تركیب دو كلمه رایانش و ابر است. ابر استعاره از شبكه یا شبكه ای از شبكه های وسیع مانند اینترنت است كه كاربر معمولی از پشت صحنه و آنچه به دنبال آن اتفاق می افتد، اطلاع دقیقی ندارد (مانند داخل ابر).
چهارمین رویداد بزرگ سالیانه رایانش ابری ایران با تمركز بر محورهای توسعه كسب و كار، نوآوری، رگولاتوری، استانداردسازی و روندهای نوظهور، امروز ( 26 تیرماه) در سالن همایش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.
علمی ** 1201 **2017


1397/04/29
23:12:27
5.0 / 5
4375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری