ستاری: صندوق موقوفات جایزه مصطفی فرهنگ جدیدی در وقف علمی پدید آورد

ستاری: صندوق موقوفات جایزه مصطفی فرهنگ جدیدی در وقف علمی پدید آورد

سرگرمی كامپیوتری: تهران- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ایجاد صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: این امر فرهنگ جدیدی را در حوزه وقف علمی پدید آورد.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در مجمع سالانه صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی (ص) با اشاره به سرمایه صندوق اظهار نمود: اوایل سال آینده دومین نشست كارگروه جایزه مصطفی (ص) را برگزار می نماییم.
وی با اشاره به مستقل بودن جایزه از منابع دولتی اضافه كرد: تاسیس صندوق موقوفات جایزه دو سال قبل اقدام بسیار درستی بود و با وجود نبود تبلیغات زیاد شركت های مختلفی برای اهدای منابع یا واگذاری اعتبار به صندوق به شكل قرض الحسنه پیشقدم شدند.
ستاری تصریح كرد: منابع صندوق به جایی رسیده كه می تواند از دانشمندان بیشتری حمایت كند، همینطور هزینه های برگزاری جوایز دیگر مانند جایزه دانش آموزی نور را تقبل كند كه در فاصله دوسال اهدای جایزه مصطفی برگزار می گردند.
وی با تاكید اهمیت فرهنگ وقف علمی اضافه كرد: صندوق موقوفات جایزه مصطفی (ص) باید افراد و شركت های بیشتری را جذب نماید تا با منابع بیشتر در خدمات علمی گام بردارد.
به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایرنا جایزه مصطفی (ص) به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر اعطا می شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می گیرد كه افرادی شاخص در حوزه های علم و فناوری عرضه كرده اند و اثر زمینه ساز بهبود زندگی بشریت باشد.
این جایزه در دور اول به دو دانشمند مسلمان؛ خانم پروفسور جكی یینگ از سنگاپور و عمریاغی شیمیدان برجسته اردنی تعلق گرفت.
امسال این جایزه به دو دانشمند جهان اسلام یعنی پروفسور سامی ارول گل نبی در رشته كامپیوتر، الكترونیك و ریاضی دان كاربردی اهل تركیه و محمدامین شكراللهی دانشمند علوم كامپیوتر و ارتباطات ایرانی ساكن سوئیس اهدا شد.
علمی ** 1836 ** 9157 **1440


1396/12/15
14:05:12
5.0 / 5
4054
تگهای خبر: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری