دبیر شورای عالی فضای مجازی :

مردم چگونه در درآمد حاصل از ترافیک شریک می شوند

مردم چگونه در درآمد حاصل از ترافیک شریک می شوند

سرگرمی کامپیوتری: دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور نحوه شراکت مردم در درآمد حاصل از فروش ترافیک تولیدات محتوایی را اعلام نمود.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سید محمد امین آقامیری دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی با عنوان «سند سیاست ها و الزامات تعرفه گذاری ترافیک شبکه و تسهیم درآمد محتوا» اظهار داشت: کارهای اقتصادی در هر زیست بومی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند و در صورتیکه مدل و نظام اقتصادی مناسبی برای آن طراحی شود، رشد و توسعه زیست بوم را بدنبال دارد.
وی اضافه کرد: اختصاص سهم و ایجاد درآمد از تولید محتوا برای مردم از دغدغه های ریاست محترم جمهور بوده که با حمایت اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی فضای مجازی در قالب طرحی دو فوریتی در صحن این شورا مطرح و در نهایت در جلسه روز گذشته به تصویب اعضا رسید که تشریفات ابلاغ آن طی خواهد شد.
آقامیری اشاره کرد: ارتقای حوزه اقتصادی تولید محتوا تا حالا برای ارائه دهندگان شبکه آورده مالی داشت که با تصویب این سند، مردم نیز در آن سهیم شده و در حقیقت تولیدکنندگان محتوا شریک درآمد حاصل از بازدیدشان در فضای مجازی خواهند بود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره ی سیاست ها و الزامات مشارکت در منافع بازدید تولیدات محتوایی، اظهار داشت: بطور مثال فردی که استاد دانشگاه و یا آشپز است، با بارگذاری محتوای خودش، در میزان درآمد حاصل از ترافیک مصرفی که سایر کاربران با بازدید از آن محتوا صرف می کنند، شریک خواهد شد.
آقامیری اضافه کرد: این سند به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده اما تعدادی از اعضای شورای عالی نکات جدیدی داشتند که قرار شد با همکاری اعضای شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی بررسی شده و نهایی خواهد شد.
وی اظهار داشت: ذینفع این سند در اولویت نخست مردم هستند که امیدواریم با بوجودآوردن انگیزه، جهشی در تولیدات محتوا در کشور به وجود آورده و شاهد منفعت تولیدکنندگان محتوا و ارائه دهندگان شبکه در این زمینه باشیم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی در آخر اظهار داشت: جا دارد از ریاست محترم جمهوری و اعضای شورای عالی فضای مجازی که در جریان بررسی و تصویب این سند حمایت قابل توجهی از محتوای مردمی داشتند، تشکر و قدردانی کنم.


منبع:

1402/11/05
14:39:29
0.0 / 5
297
تگهای خبر: فضای مجازی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری