چگونه پورت شارژ آیفون خویش را تمیز کنیم؟

چگونه پورت شارژ آیفون خویش را تمیز کنیم؟

به گزارش سرگرمی کامپیوتری، اگر در شارژ کردن آیفون خود از راه پورت لایتنینگ با مشکل روبرو شده اید یا به آسانی می ببینید که پورت شارژ آن به وضوح کمی کثیف یا گرفته شده است، امکان دارد به فکر بیفتید چطور آنرا تمییز کنید.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، با چک کردن پورت گوشی خود، کار هوشمندانه ای انجام داده اید چونکه پورت، قطعه ظریفی است و نمی خواهید ناخواسته صدمه ای به آن وارد شود. وبسایت pocket-lint در گزارشی، به راهنمایی کاربران در رابطه با نحوه تمییز کردن پورت لایتنینگ آیفون پرداخته است.

چطور پورت شارژ آیفون را تمییز کنیم؟

اولین چیزی که باید بدانید اینست که به یک ابزار برای تنظیم کردن پورت شارژ گوشی خود نیاز دارید. یک خلال دندان ساده می تواند کاملا ایده آل باشد چونکه ابزارهای فلزی امکان دارد فناوری تنظیم شده در پورت لایتنینگ را ناخواسته خراشیده یا صدمه بزنند. یک گزینه اضافی دیگر می تواند به شکل یک قوطی هوای فشرده باشد که راهی ایده آل برای از بین بردن گرد و غبار چسبنده است.

پس از آماده شدن، این مراحل را دنبال کنید:

۱- قبل از آغاز تمییز کردن پورت شارژ، آیفون خویش را خاموش کنید.

۲- از یک چراغ قوه برای دیدن پورت شارژ استفاده کنید تا بتوانید گرد و غبار و کثیفی داخل آنرا ببینید.

۳- اگر فکر می کنید کثیفی به سادگی پاک می شود، از هوای فشرده کوتاه داخل پورت استفاده کنید و ببینید که آیا کثیفی آن برطرف شد یا خیر.

۴- در صورت نیاز، از خلال دندان خود برای پاک کردن محتاطانه مواد چسبیده داخل پورت استفاده کنید و مراقب باشید که در این مرحله، لبه های پورت خراشیده نشود.

۵- اگر این کار جواب نداد، می توانید به آرامی خلال دندان را به دو طرف پورت بکشید و هر چند لحظه یک مرتبه، چک کنید که آیا کثیفی برطرف شده است یا خیر و اگر همچنان وجود دارد، به پاک کردن آن ادامه دهید.

اینها مراحل ابتدایی هستند که می توانید در خانه انجام دهید و اگر فکر می کنید امکان دارد بالاخره موفق شده اید داخل پورت شارژ را پاک کنید، آیفون خویش را به شارژ وصل کنید تا ببینید آیا شارژ می شود یا خیر.

البته، امکان دارد گوشی شما به یک بررسی فنی یا کار دقیق تر از آنچه می توانید بدون ابزار مناسب در خانه انجام دهید، نیاز داشته باشد که در این صورت باید به یک تعمیرکار معتبر رجوع کنید.
1402/02/09
10:31:11
0.0 / 5
289
تگهای خبر: سایت , فناوری , كاربر , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سرگرمی كامپیوتری
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری