رومینگ بین المللی چطور فعال می شود؟

رومینگ بین المللی چطور فعال می شود؟

امکان فعال سازی خدمات رومینگ در اپراتورهای همراه بوسیله شماره گیری کدهای دستوری برقرار است و تنها درصورت خروج از کشور و نه فقط با فعال بودن رومینگ اپراتورها، تعرفه های رومینگ برای مشترک محاسبه می گردد.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، در سفر به کشورهای خارجی، با بهره گیری از سیمکارت کشور مقصد، از تعرفه های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامک و دیتا استفاده می شود اما اگر مسافران بخواهند از سیمکارت های ایرانی استفاده کنند، تعرفه های رومینگ برایشان محاسبه می شود. در ایام گذشته، اخباری در رسانه های اجتماعی منتشر گردید در خصوص این که اپراتورها بدون اطلاع مشترکان، رومینگ تماس ها را فعال کرده اند و این مساله منجر می شود تعرفه های تماس ها بصورت بین المللی حساب شود که هزینه ای بسیار بالاتر از هزینه های معمول تماس دارد.
با توجه به این که جهت استفاده از خدمات رومینگ، لازم است این امکان از قبل روی سیمکارت آنها فعال باشد، اپراتور با فعال سازی استفاده از خدمات رومینگ برای همه مشترکان خود، این امکان را فراهم نموده است تا بعد از خروج مشترک از کشور و عدم دسترسی به اپراتور مبدأ، استفاده از خدمات رومینگ امکان پذیر باشد. اپراتور ایرانسل هم در اطلاعیه ای اعلام نمود امکان استفاده از خدمات رومینگ بین الملل بصورت پیش فرض، برای تمامی مشترکان فعال است تا در صورت خروج مشترک از کشور و حضور در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، امکان بهره مندی از خدمات رومینگ و ارتباط با ایران میسر شود.
بر این اساس، در زمان حضور مشترک در خاک ایران، همیشه تعرفه های عادی برای مشترک محاسبه می شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه های رومینگ محاسبه می شود. این امکان بصورت یک روال عادی، برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه فعال است و امکان غیرفعال سازی و یا فعال سازی مجدد خدمات رومینگ در اپراتور ایرانسل بوسیله شماره گیری کد دستوری #۱۱۱۱* و در اپراتور همراه اول بوسیله کد #۲۹*۱۰* برقرار است.
همین طور فقط در نقاط مرزی، در صورتیکه به خاطر تخلف و همپوشانی اپراتورهای میزبان در کشورهای همسایه، مشترکی به شکل ناخواسته، تحت پوشش اپراتورهای خارجی قرار گیرد، به سرعت به وی پیامک اطلاع رسانی ارسال می شود و روش غیرفعال سازی و تعرفه های رومینگ بین الملل به او اطلاع رسانی می شود و تا آن زمان که مشترک تماس ورودی و خروجی نداشته باشد، هیچ هزینه ای بابت رومینگ به حساب وی منظور نمی گردد.
با فعال کردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراه هنگام سفر می توان از اینترنت همراه بهره برد و هر یک از سیمکارت های دائمی و اعتباری شرایط خاص خودرا جهت استفاده از سرویس رومینگ دارند. تعرفه رومینگ هر یک از اپراتورها در وضعیت حضور در کشورهایی که قرارداد رومینگ با آنها بسته شده، متفاوت می باشد و در وب سایت اپراتورهای همراه قرار گرفته است.
از طرفی بمحض ورود به کشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیمکارت محاسبه نمی گردد. رومینگ امکان استفاده از تلفن همراه برای برقراری تماس و ارسال پیامک و استفاده از دیتا در خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور را فراهم می کند؛ بدین سبب تنها زمانی که مشترکی از یکی از این سرویس ها استفاده نماید، هزینه رومینگ برای او محاسبه می گردد و این طور نیست که بمحض ورود به کشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیمکارت افراد در نظر گرفته شود.
همین طور صرف نظر از مسافرت یا عدم مسافرت به خارج از مرزهای کشور، در صورت برقراری ارتباط بوسیله شبکه تلفن همراه کشورهای همسایه، هزینه های رومینگ بین الملل مطابق با تعرفه آن کشور محاسبه می گردد و در شهرها و نقاط مرزی به سبب پوشش آنتن شبکه های تلفن همراه کشورهای همسایه، همیشه احتمال انجام مکالمه در داخل کشور بوسیله شبکه آنها وجود دارد که این مساله می تواند سبب استفاده ناخواسته از رومینگ و تحمیل هزینه به کاربران شود.1401/03/29
13:36:16
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری