فروش جهانی کامپیوتر رکورد زد

فروش جهانی کامپیوتر رکورد زد

به گزارش سرگرمی کامپیوتری بازار کامپیوتر شخصی در سال میلادی گذشته ۱۴.۸ درصد رشد کرد و کامپیوتر های شخصی رومیزی، لپ تاپ و ورک استیشن بزرگترین فروش سالانه را از سال ۲۰۱۲ تجربه کردند.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، اطلاعات شرکت IDC نشان داده است فروش کامپیوتر شخصی سال میلادی گذشته ۳۴ درصد در مقایسه با رکورد پایین این صنعت در سال ۲۰۱۷ رشد کرد و به ۳۴۹ میلیون دستگاه رسید.

بهبود فروش کامپیوتر شخصی که تا چند سال پیش تصور می رفت با گسترش استفاده از تلفنهای هوشمند رو به زوال می رود، قابل توجه بوده و مهم ترین و پرفروش ترین محصول در بازار دستگاههای الکترونیکی بوده است.

رشد فروش کامپیوتر شخصی تحت تأثیر قرنطینه ها و افزایش دورکاری و یادگیری از راه دور در دوران پاندمی کووید ۱۹ روی داد و افراد برای شرکت کودکان در کلاسهای درس مجازی و ادامه فعالیت کاری از منزل، به خرید لپ تاپها و کامپیوتر های رومیزی جدید پرداختند. افزایش تقاضا برای این دستگاهها سبب کمبود موقتی عرضه در بازار کامپیوتر های شخصی بخصوص در پاییز شد که ناشی از کمبود جهانی تراشه و محدودیت تأمین قطعات ضروری بود.

بعضی از ناظران بازار اعتقاد دارند که روند فروش بعد از فروکش کردن پاندمی پایدار نخواهد بود. بعنوان مثال شرکت IDC در دسامبر اعلام نمود بازار اوج تقاضا در دوران پاندمی را پشت سر گذاشته و کاهش فروش در سال ۲۰۲۲ را پیش بینی نمود. اما برخی همچنان خوش بین مانده اند که فروش کامپیوتر شخصی با همین روند فعلی ادامه پیدا خواهد نمود. پت جلسینگر، مدیرعامل شرکت تراشه سازی اینتل در مصاحبه ای در اکتبر اظهار نمود: بر این باور است که بازار کامپیوتر شخصی در راه صعودی جدیدی قرار دارد که پایدار می باشد. اینتل با داشتن ۸۰ درصد سهم بازار، سازنده بزرگ پردازنده های مرکزی برای کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها به حساب می آید.

راهول تیکو، نایب رئیس ارشد گروه محصول مشتری شرکت دل هم اظهارات مشابهی داشت و اعلام نمود پاندمی سبب تغییر دائمی در رفتار خرید شده و الان همه نیاز دارند یک کامپیوتر شخصی داشته باشند. از یک کامپیوتر شخصی به ازای هر خانه به سمت یک کامپیوتر شخصی به ازای هر فرد در خانه پیش می رویم که مدل تلفن هوشمند است.

طبق گزارش شرکت IDC، شش شرکت بزرگ سازنده کامپیوتر شخصی از نظر میزان فروش در سال ۲۰۲۱ شامل لنوو، HP، دل، اپل، ایسوز و ایسر هستند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، مایکروسافت که سیستم عامل ویندوز را برای انواع مختلف کامپیوتر های شخصی می فروشد، برنده بزرگ دیگر رونق بازار کامپیوتر شخصی بود. باآنکه این غول نرم افزاری در سال های اخیر توجه خویش را به خدمات ابری مانند آزور معطوف کرده است اما ویندوز همچنان کسب و کار قابل توجهی است که ۵.۶۸ میلیارد دلار فروش در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ داشت و رشد ۱۰ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ ثبت نمود.
1400/10/24
12:59:21
0.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری