سعیدی:

خیلی از موافقان طرح صیانت در توییتر و تلگرام حساب کاربری دارند

خیلی از موافقان طرح صیانت در توییتر و تلگرام حساب کاربری دارند

به گزارش سرگرمی کامپیوتری نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم از ارجاع طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» به کیسیون های تخصصی را خلاف دغدغه شفافیت آراء نمایندگان مجلس دانست و اظهار داشت: خیلی از همکارانم در مجلس که موافق طرح صیانت از حقوق کاربر بودند با استفاده از فیلترشکن در توییتر و تلگرام فعالیت می نمایند. این دوگانگی ها مردم را نگران می کند.


معین الدین سعیدی در گفتگو با ایسنا در مورد طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و سامان دهی پیام رسان های اجتماعی» که ارجاع به کمیسیون های تخصصی مجلس از جانب نمایندگان تصویب گردید، اظهار داشت: مجلسی که دغدغه شفافیت آراء به صورت جدی در آن مطرح بوده است، نباید چنین طرح مهمی را پشت درهای بسته کمیسیون ها بررسی کند. این مساله یک اشکال بزرگی است که به اتفاق اخیر وارد است.
نماینده مردم چابهار در مجلس با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خرداد ماه ۱۴۰۰ در دیدار با نمایندگان اظهار نمود: رهبری فرمودند که مبحث فوری ما فضای مجازی نیست. الان آب خوزستان و سیستان و بلوچستان به یک بحران جدی و عمیق تبدیل گشته است یا بیماری دلتا در سرتاسر کشور موج می زند. همینطور ما در زمینه واکسیناسیون از خیلی از کشورهای همسایه عقب تر هستیم. بدقولی های کشورهای به ظاهر دوست، مساله روز وزارت امور خارجه است اما مجلس به هیچ یک از مسائل بالا نمی پردازد.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ضمن انتقاد از افزایش قیمت کالاهای اساسی در ایام واپسین دولت دوازدهم، آنرا مبحث مهم تری از فضای مجازی عنوان نمود و اظهار داشت: ایرادات محتوایی زیادی به طرح صیانت از حقوق کاربران وارد است. من در نطق کوتاهی از مردم ایران به دلیل تصویب این طرح عذرخواهی کردم و هنوز معتقدم که روز تصویب طرح مذکور، روز خوبی برای قوه مقننه ایران نبود.

«طرح صیانت» محدودیت هایی برای پلت فرم های خارجی در کشور ایجاد خواهد کرد
وی با اذعان به این که «سامان دهی فضای مجازی یک لزوم کلی است» اظهار داشت: این طرح هیچ نسبتی با دغدغه های مقام معظم رهبری ندارد. چه دوستان بپذیرند و چه نپذیرند، این طرح محدودیت هایی برای پلت فرم های خارجی در کشور ایجاد خواهد نمود. همکاران ما انتظار دارند پلت فرم ها خودشان را با قوانین ما سازگار کنند یا در ایران دفتر رسمی تأسیس کنند، که این مورد با حقیقت های جامعه ما زمین تا آسمان فاصله دارد ما در شرایط تحریمی هستیم و امکان فعالیت رسمی پلت فرم ها در ایران وجود ندارد.
سعیدی ضمن اشاره به وابستگی کسب و کارهای مجازی به پلت فرم های خارجی اظهار نمود: هزاران انسانی که از راه این پلت فرم ها معیشت خویش را می گذرانند جدا نگران هستند. چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ من برای کسانی که نگران تاثیر فضای مجازی بر فرهنگ و کودکان هستند، احترام قائلم اما مواجهه دوستان با این مساله بگونه ای است که فردی بگوید از اتوموبیل استفاده نکنیم چون که امکان دارد تصادف نماییم.

چرا خیلی از نمایندگان موافق طرح صیانت در توییتر و تلگرام حساب کاربری دارند؟
سعیدی با اشاره به اینکه تجربه خوبی از ایجاد محدودیت برای فضای مجازی نداریم، اظهار داشت: الان استفاده از ماهواره در کشور ما ایراد قانونی دارد اما کسی می توانند ادعا کند که حتی خود دنبال کنندگان محدود کردن ماهواره از این شبکه استفاده نمی کنند؟ خیلی از پلت فرم های فضای مجازی در کشور ما فیلتر هستند و این در شرایطی است که خیلی از همکارانم در مجلس که موافق طرح صیانت از حقوق کاربر بودند با استفاده از فیلترشکن در توییتر و تلگرام فعالیت می نمایند. این دوگانگی ها مردم را نگران می کند. اگر هم قرار بر محدودیتی باشد، خود نمایندگان بعنوان واضعان قانون باید در صف مقدم عدم استفاده از پلت فرم خارجی باشند.
منبع:

1400/05/10
13:20:09
0.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری