اعلام هشدار آتش سوزی با بهره گیری از فناوری اینترنت اشیا

اعلام هشدار آتش سوزی با بهره گیری از فناوری اینترنت اشیا

به گزارش سرگرمی کامپیوتری به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه اعلام اخطار آتشسوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان با فناوری «اینترنت اشیا» به بهره برداری رسید.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، تفاهم نامه سه جانبه پروژه «تشخیص سریع هشدار حوادث» در امتداد اجرای پروژه سامانه پایش حفاظت از پارک ملی گلستان به وسیله دانش فضایی و استفاده از اینترنت اشیاء، میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استانداری گلستان و سازمان محیط زیست در سال ۹۷ به امضا رسید.
همین طور مدتی پیش امیر ناظمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اظهار نمود: پروژه کاربردی کردن فناوری اینترنت اشیا در شناسایی آتش سوزی جنگل های استان گلستان در ابتدا در بخش های پژوهشی وزارت ارتباطات و پس از آن بصورت پایلوت و در همکاری با شرکت های خصوصی انجام شده و امیدواریم طی ماه های آتی با شروع به کار رسمی از این پروژه، آنرا برای بهره برداری به سازمان محیط زیست واگذار نماییم.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود: با سرمایه گذاری وزارت ارتباطات، سامانه اعلام هشدار آتش سوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان در مقابل آتش سوزی با فناوری «اینترنت اشیا» و به همت شرکت های استارت آپ ایرانی به بهره برداری رسید.1400/04/12
17:09:11
0.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری