كره جنوبی، كره شمالی را به حمله هكری به موسسه هسته ای متهم كرد

كره جنوبی، كره شمالی را به حمله هكری به موسسه هسته ای متهم كرد

سرگرمی کامپیوتری: کره جنوبی یک گروه هکری کره شمالی را به حمله و کوشش برای سرقت اطلاعات از یک مؤسسه تحقیقاتی هسته ای خود متهم کرده است.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از زد دی نت، حمله مورد اشاره در ماه گذشته رخ داده و توسط نمایندگان حزب قدرت مردم کره جنوبی در پارلمان این کشور افشا شده که حزب اصلی مخالف دولت شمرده می شود. طبق گزارش این حزب ۱۳ مورد دسترسی بدون مجوز به شبکه کامپیوتری داخلی مؤسسه تحقیقاتی هسته ای KAERI در کره جنوبی در تاریخ ۱۴ می رخ داده است.
گروه هکری عامل این حمله کیمسوکی نام دارد که قبلاً هم در مواردی به حملات هکری به اهدافی در کره جنوبی متهم شده بود. نمایندگان افشاکننده حمله مذکور آنرا بزرگترین رخداد امنیت سایبری در کره جنوبی توصیف کرده اند و می گویند ابعاد آن در حد حمله هکری به وزارت دفاع کره جنوبی در سال ۲۰۱۶ است.
همچنین ادعا شده که گروه مورد اشاره بدافزارهایی را بر روی برخی اسناد حاوی اطلاعات مربوط به واکنش کره جنوبی به شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ نصب کرده اند تا از این طریق بتوانند اطلاعات دیگری را در صورت چرخش این اسناد بدزدند. آنان در سال ۲۰۱۹ به پلیس و وزارت وحدت کره نیز حمله کردند.


منبع:

1400/04/01
11:01:18
0.0 / 5
717
تگهای خبر: كامپیوتر , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری