پیشنهاد 84 میلیون دلاری اپل برای جلب رضایت كره جنوبی

پیشنهاد 84 میلیون دلاری اپل برای جلب رضایت كره جنوبی

سرگرمی كامپیوتری: اپل در كره جنوبی برای رفع نگرانیهای ضد انحصارطلبی مقامات این كشور، پیشنهاد كرد 100 میلیون وون معادل 84 میلیون دلار برنامه های حمایتی برای كسب و كارهای كوچك، مصرف كنندگان و سایرین فراهم آورد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، دیده بان ضد انحصارطلبی کره جنوبی اعلام نمود اپل کره جنوبی از طرف کمیسیون تجارت منصفانه کره درباب ادعاهای سوءاستفاده از موقعیت برتر خود و وادار کردن شرکتهای مخابراتی برای پرداخت هزینه تبلیغات و تعمیرات گارانتی تحت تحقیقات قرار گرفته است.

این کمیسیون اعلام نمود اپل موافقت کرده است شرایط غیرمنصفانه با شرکتهای اپراتور تلفن همراه را در امتداد پیشنهاد ۸۴ میلیون دلاری خود اصلاح کند. بعنوان مثال اپل با شرکتهای مخابراتی درباره نحوه تقسیم هزینه های تبلیغات برای کاهش بار هزینه هایی که به دوش آنها افتاده است، مذاکره خواهدنمود.

از ۱۰۰ میلیارد وون کمکی که شرکت اپل پیشنهاد کرده است، ۴۰ میلیارد وون برای ساخت مرکزی برای پشتیبانی از تحقیقات و توسعه برای تولیدکنندگان کوچک کره جنوبی و ۲۵ میلیارد وون برای ایجاد یک آکادمی برای فراهم کردن آموزش برای سازندگان خواهد بود. ۲۵ میلیارد وون هم برای تخفیف به مصرف کنندگان برای هزینه های تعمیر گارانتی و سایر مزایا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رگولاتور کره جنوبی اگر بعد از بررسی نظرات عمومی، پیشنهاد جبران اپل را منطقی ارزیابی کند، پروند تحقیقات مقابل این شرکت آمریکایی را بدون نتیجه گیری درباره ارتکاب اقدام غیرقانونی توسط اپل خواهد بست.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، اپل در سال ۲۰۱۹ در بازار تلفن همراه کره جنوبی که بازار خانگی سامسونگ الکترونیکس است ۱۸ درصد سهم داشت و در مقابل، سهم سامسونگ ۶۵ درصد بود.

بر اساس گزارش رویترز، اپل با فشار ضد انحصارطلبی در کشورهای دیگر مواجه می باشد. رگولاتورهای فرانسه در مارس اپل را ۱.۱ میلیارد یورو معادل ۱.۲۳ میلیارد دلار جریمه و اعلام نمودند این شرکت آمریکایی در قبال شبکه توزیع و خرده فروشی رفتار ضدانحصارطلبی داشته است.

منبع:

1399/06/03
13:48:38
5.0 / 5
1844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری