خداحافظی با لپ تاپ توشیبا

خداحافظی با لپ تاپ توشیبا

به گزارش سرگرمی كامپیوتری توشیبا بعد از ۳۵ سال حضور در صنعت لپ تاپ، به فعالیت خود در این بخش خاتمه داد.به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، غول فناوری ژاپنی توشیبا هفته گذشته اعلام نمود ۱۹.۹ درصد سهامی که در داینابوک داشت، حالا متعلق به شرکت شارپ است.

داینابوک که زمانی به نام توشیا امریکا کلاینت سولوشنز شناخته می شد و بازوی اصلی لپ تاپ توشیا بود، در ژانویه سال ۲۰۱۹ تغییر نام داد. شرکت شارپ در ژوئن سال ۲۰۱۸ حدود ۸۰.۱ درصد از سهم این شرکت را خریداری کرد و الان این شرکت سازنده لپ تاپ کاملا به شرکت ژاپنی شارپ متعلق می باشد.

توشیبا در اطلاعیه ای اعلام نمود شارپ در ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۰ تحت شرایط توافق خرید سهام، سهامی که در اختیار توشیبا بود را خریداری کرد و این شرکت فرایند انتقال سهم را تکمیل کرد.

توشیبا با دنبال کردن کامپیوتر آی بی ام در سال ۱۹۸۱، اولین کامپیوتر خویش را در سال ۱۹۸۵ ساخت. لپ تاپ تی ۱۱۰۰ که در اروپا ارائه شد یکی از اولین طراحی های لپ تاپ موجود در بازار بود که از فلاپی دیسک استفاده می کرد. این شرکت در سال بعد لپ تاپ هایش را در آمریکا و ژاپن عرضه نمود.

توشیبا از آن زمان با رقابت شدید و ضرر مالی روبرو شده است و این وضعیت با رسوایی حسابرسی سال ۲۰۱۵ که طی آن این شرکت اقرار کرد طی هفت سال گذشته سود خویش را حداکثر دو میلیارد دلار بیشتر محاسبه کرده است، وخیم تر شد.

بر اساس گزارش زدنت، بعد از افشای این رسوایی، توشیبا به سازماندهی مجدد و کاهش چشم گیر کارکنانش پرداخت و تیم مدیریت جدیدی آورد و شماری از دارایی های خود همچون کارخانه ها و کسب و کار سنسور تصویر را به سونی فروخت.
1399/05/21
14:51:55
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری