یوآن مجازی پاسخ دولت چین به كرونا و دلار !

یوآن مجازی پاسخ دولت چین به كرونا و دلار !

سرگرمی كامپیوتری: گزارش رسانه ها حاكی از آنست كه چین می خواهد استفاده از ارز مجازی دولتی مبتنی بر یوان را بطور آزمایشی آغاز و راه اندازی كند.


به گزارش سرگرمی کامپیوتری به نقل از ایسنا، طبق گزارش های انتشار یافته از طرف رسانه های خبری به نقل از گاردین، دولت چین می خواهد در امتداد کاهش ریسک استفاده از اسکناس و پول نقد در اوج بحران کرونا، طرح آزمایشی ارز مجازی مبتنی بر پول رسمی یوآن را راه اندازی کند.
این طرح آزمایشی مقرر است در مراحل اولیه تنها در چهار شهر بزرگ چین همچون شنزن، سوژو، چنگ دو، و برخی مناطق دیگر در جنوب پکن که مقرر است در سال ۲۰۲۲ میزبان المپیک زمستانی باشد، اجرا شود.
به عقیده خیلی از کارشناسان و مفسرین، باتوجه به تشدید تنش های سیاسی و اقتصادی میان دولت های چین و ایالات متحده آمریکا در سال های گذشته ایجاد یک ارز مجازی دولتی می تواند جایگزین مناسبی برای نظام های جهانی پرداخت مبتنی بر دلار آمریکا باشد و تاثیر و تبعات منفی ناشی از تحریم های بین المللی وضع شده را تا حد زیادی خنثی کند.
در گزارش روزنامه چاینا دیلی همین طور آمده است که باتوجه به کاهش تاثیر تهدید و فشارهای سیاسی بر این ارز مجازی و دیجیتال در صورت موفقیت آن در طرح آزمایشی، یوآن مجازی وارد بازار ارز جهانی خواهد شد.
این کارشناسان همین طور برآورد کرده اند که استفاده از ارز مجازی به سبب افزایش استقبال از خدمات پرداخت دیجیتال و خودداری شهروندان از تماس با اسکناس به خاطر شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا، در سالهای آینده نیز تداوم یافته و افزایش پیدا خواهدنمود.
منبع:

1399/02/15
21:41:24
5.0 / 5
2542
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری