وزیر ارتباطات:

رصد اپتیكی ماهواره ظفر به نخبگان المپیاد نجوم سپرده شد

رصد اپتیكی ماهواره ظفر به نخبگان المپیاد نجوم سپرده شد

به گزارش سرگرمی كامپیوتری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: بخش رصد اپتیكی ماهواره ظفر به نخبگان المپیاد نجوم واگذار می شود.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز (سه شنبه) در جمع دانشجویان و نخبگان المپیادی كشور، در حاشیه «گردهمایی فناوران فضایی» كه همزمان با روز ملی فناوری فضایی در موزه ارتباطات برگزار شد، از رئیس سازمان فضایی ایران خواست كه بخش رصد اپتیكی ماهواره ظفر را كه تا آخر هفته به فضا ارسال می شود، به المپیادی های نجوم واگذار كند.
وی افزود: سازمان فضایی ایران موقعیتی را فراهم خواهد نمود كه نخبگان المپیادی نجوم در ایستگاه های زمینی ماهواره مستقر شوند و امكان رصد اپتیكی ماهواره ظفر را داشته باشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه ماهواره ظفر تا آخر این هفته به فضا ارسال می شود، اضافه كرد: در این راستا شرایطی فراهم خواهد شد تا اطلاعات دریافت شده از این ماهواره برای تحلیل در اختیار نخبگان نجوم قرار گیرد.
آذری جهرمی با تاكید بر اینكه برخی اعتراض می كنند كه چرا از پرتاب ماهواره ظفر پیش از انجام موفقیت آمیز آن اطلاع داده ام، اظهار داشت: ما تمام تلاشمان را برای پرتاب موفقیت آمیز این ماهواره به كار گرفته ایم و حتی اگر این پرتاب با موفقیت انجام نشود، به منزله شكست نبوده و نباید ناراحت باشیم.
وی با اشاره به اینكه مردم دروغ را نمی پذیرند، افزود: قصدمان این است كه ماهواره ایرانی را در مدار زمین بگذاریم و معتقدیم كه شكست معنایی ندارد چون كه تمامی تلاشمان را به كار گرفته ایم و از این تلاش درس خواهیم گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه دشمنان می خواهند كه رؤیای ما را خراب كنند، تصریح كرد: ما دوست داریم ماهواره بسازیم و رؤیایمان این است كه روزی پرچم ایران را در كره ماه قرار دهیم؛ اینها رؤیای ما است و اشكالی ندارد اگر برخی رؤیای ما را مسخره كنند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه برای رسیدن به رؤیاهایمان باید تلاش نماییم، اظهار داشت: ماهواره پیام حاصل تلاش دانشجویان امیركبیر بود كه باآنكه در مدار قرار نگرفت، اما مقدمه درسی بود كه ماهواره پیام ۲ را با ۴۵ برابر دقت پیام ۱ تعریف كرد. الان هم دانشجویان دانشگاه علم و صنعت برای ماهواره ظفر، رؤیاهای خویش را به واقعیت تبدیل نموده اند و حتی اگر این ماهواره هم با موفقیت ارسال نشود، پنج ماهواره دیگر آماده پرتاب داریم.
به گفته وی، ماهواره ظفر ۲، ناهید ۱ و ۲ و هم پارس ۱ و ۲ آماده ارسال به فضا هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: آینده روشن متعلق به ما است و تلاش زمانی مفهوم می دهد كه ما به رؤیاهایمان فكر نماییم.
آذری جهرمی تصریح كرد: درب دانشگاه علم و صنعت از امروز به روی المپیادی های نجوم و نخبگان برای فعالیتهای علمی پژوهشی باز است.


منبع:

1398/11/16
14:51:15
5.0 / 5
4624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری