با تفاهم نامه وزارت ارتباطات و صمت؛

توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل كلید خورد

توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل كلید خورد

سرگرمی كامپیوتری: در امتداد پشتیبانی از تولید و توسعه زیست بوم گوشی موبایل هوشمند تولید داخل وزارت ارتباطات و وزارت صمت تفاهم نامه امضا كردند.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از مهر، طرح پشتیبانی از تولید و توسعه زیست بوم موبایل تولید داخل ظهر امروز سه شنبه با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی با صادقی نیاركی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در وزارت ارتباطات در چارچوب تفاهم نامه كلید خورد.
زیست بوم تولید تلفن همراه هوشمند در داخل كشور در معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با هدف طراحی نقشه راه تبدیل كشور به قطب تولید تلفن هوشمند در منطقه اجرایی شد و با در نظر گرفتن شاخص هایی منطبق بر منطق بازار و تخصیص امكانات و فرصت ها به تولید داخل شكل اجرایی به خود پیدا كرد.
در این پلت فرم مقرر است مشوق های تولید و سیاستگذاری حاكمیتی برای تولیدكنندگان در زنجیره توجیه پذیری اقتصادی قرار گیرد و از طرف دیگر دولت بسته حمایتی خودرا با همكاری اپراتورهای تلفن همراه برای توسعه بازار و ایجاد تحریك تقاضا به كار گیرد.
در این تفاهم نامه سوژه عدالت، شفافیت، رقابت پذیری، پشتیبانی از حقوق مصرف كننده، تولید و كارآفرینی پایدار، ایجاد زیست بوم ارزش آفرین، انتقال فناوری و نگاه صادراتی مدنظر قرار گرفته است.
بر این اساس مقرر شد دولت بعنوان مجری پشتیبانی از پروژه تولید و توسعه گوشی تلفن همراه در كشور در پشتیبانی از ظرفیت های موجود در این عرصه گام بردارد.
در این مراسم همین طور عنوان شد كه افزایش ضریب نفوذ پهنای باند كشور از ۱۰ درصد در سال ۹۲ به ۹۰ درصد امسال همچون ظرفیت هایی است كه قدم گذاشتن در راه تولید گوشی موبایل هوشمند در داخل كشور را می طلبد همین طور روند رو به رشد نرخ تبدیل كاربران نسل دو ارتباطات به نسل چهارم و ظرفیت های بازار منطقه ای مزیت های علمی و فناورانه و منابع انسانی برای كشور به همراه دارد كه با عنایت به مطالعه تجربه های موفق و ناموفق گذشته در انتقال فناوری و تولید صنعتی در كشور طرح زیست بوم تولید تلفن همراه كلید خورد.


منبع:

1398/10/12
11:08:06
5.0 / 5
4061
تگهای خبر: اپراتور , صنعت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری