فلاپی امضا شده توسط استیو جایز چوب حراج خورد

فلاپی امضا شده توسط استیو جایز چوب حراج خورد

سرگرمی كامپیوتری: یك فلاپی دیسك قدیمی كه توسط ˮاستیو جابزˮ( Steve Jobs) بنیانگذار فقید اپل امضاء شده بود، در یك حراجی بفروش رسید.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، اخیرا در یك حراجی یك فلاپی دیسك شركت اپل كه متعلق به سال ۱۹۸۸ میلادی است و امضای "استیو جابز" روی آن حك شده است، به قیمت ۸۴ هزار دلار به فروش رسید.
در این فلاپی ابزارهای سیستم مكینتاش با نرم افزار نسخه ۶ وجود دارد كه در ابتدا قیمت آن ۷ هزار و ۵۰۰ دلار تخمین زده شده بود كه حدودا كمتر از ۱۰ درصد مبلغی است كه درنهایت به فروش رسید.
حداقل پیشنهاد خرید این فلاپی "ابزارهای سیستم مكینتاش نسخه ۶ " هزار دلار بود و الان در وضعیت سالمی به سر می برد و اندكی جوهر روی آن دیده می شود.
البته باید گفت استیو جابز اصولا به امضا اشیاء علاقه ای نداشت و غالبا درخواست كلكسیونرها برای امضا را رد می كرد.
این فلاپی دیسك یك قطعه باارزش برای تاریخ كامپیوتر ها بشمار می رود.


۴ روز پیش هم یك محصول دیگر از شركت اپل در حراجی به فروش رفته بود.
این محصول یك مكینتاش اصل شركت اپل بود و با قیمت ۱۵۰ هزار و ۷۵ دلار به فروش رسید. محصول فروخته شده یكی از دو مكیناشی است كه امروزه وجود دارد.
مكینتاش یك خانواده از كامپیوتر های شخصی ساخت شركت اپل است كه برای نخستین بار در سال ۱۹۸۴ میلادی تولید شد.
پروژه مكینتاش از اوایل سال ۱۹۷۹ به وسیله "جف راسكین"، كارمند اپل شروع شد. در سپتامبر ۱۹۷۹ راسكین مجاز شد تا روی پروژه كار كند و در شروع به دنبال یك مهندس كامپیوتر رفت كه بتواند یك شكل اولیه برای پروژه خود داشته باشند تا اینكه پس از چند سال راسكین توانست یك تیم برای ساخت نخستین مكینتاش درست كند. كمی بعد راسكین بركنار شد و استیو جابز سرپرست این پروژه شد.
در سال ۱۹۸۴ میلادی ۷۰ هزار نسخه از مكینتاش به فروش رسید و محدودیت های نخستین مك بزودی مرتفع شد و فروشی بسیار زیاد را برای اپل به دنبال داشت.


منبع:

1398/09/20
21:11:33
5.0 / 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری