دردسر جدید ضعف امنیتی اندروید!

دردسر جدید ضعف امنیتی اندروید!

سرگرمی كامپیوتری: كارشناسان امنیتی اخیرا از لطمه پذیری جدیدی در سیستم عامل اندروید آگاهی داده اند كه می تواند سبب از كار افتادن گوشی و كنترل ازراه دور دوربین دستگاه شود.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، از آنجایی كه امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی كاربران در سال های اخیر از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، خیلی از كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری با بررسی لطمه پذیری و حفره های امنیتی اهتمام دارند كه جلوی نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به دستگاه های الكترونیكی و هوشمند را بگیرند و به شركت های توسعه دهنده سیستم عامل و اپلیكیشن های مختلف آگهی دهند كه هرچه سریعتر به روزرسانی های امنیتی منتشر و از حریم خصوصی كاربران خود محافظت كنند.
حالا برمبنای تازه ترین گزارشی كه در وب سایت phonearena آمده است، كارشناسان و متخصصان امنیت سایبری اخیرا لطمه پذیری امنیتی جدیدی را در گوشیهای هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید كشف و اعلام نموده اند كه می تواند دوربین گوشی را ازراه دور كنترل كند، پول آنها را از حساب های بانكی و كیف پول های مجازی آنها به سرقت ببرد و گوشی آنها را از كار بیاندازد.
این كارشناسان با انتشار این گزارش از تمامی كاربران خواسته اند تا در حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود بیشتر از پیش دقت و توجه نمایند و با رعایت نكات مربوط به ارتقای امنیت سایبری دستگاههای هوشمند خود، از نفوذ و دسترسی هكرها و مجرمان سایبری به داده های ذخیره شده و حساس خود جلوگیری به عمل بیاورند. آنها همین طور از شركت گوگل بعنوان توسعه دهنده سیستم عامل اندروید درخواست كرده اند تا مشكل امنیتی مذكور را هرچه زودتر برطرف كند تا دردسری برای كاربران گوشیهای اندرویدی ایجاد نشود.
منبع:

1398/09/19
22:08:08
5.0 / 5
4180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری