معاون وزیر ارتباطات:

یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها تا یك سال دیگر به اتمام می رسد

یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها تا یك سال دیگر به اتمام می رسد

به گزارش سرگرمی كامپیوتری معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه ۶۰ درصد از پروژه ملی یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها به اتمام رسیده است، اظهار داشت: این پروژه تا یك سال آینده به اتمام می رسد.حسین نعمتی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت پروژه ملی یكپارچه سازی آدرس ایرانی ها (جی نف) بر اساس انطباق كدپستی و آدرس تصریح كرد: پروژه «جی نف» كه با هدف انطباق تمامی آدرس های پستی در كشور با كدپستی و نقشه تعریف شده، یك پروژه ملی است كه حیطه و گستره وسیعی دارد و باید همه كشور را پوشش دهد.
وی با اشاره به اینكه در این پروژه دستگاه های مختلف متولی بخش های آن هستند، اضافه كرد: تأمین نقشه نقاط مختلف كشور با مقیاس خاص یكی از الزامات این پروژه است و هر گونه نقشه جوابگوی این پروژه نیست.
معاون وزیر ارتباطات، ساماندهی نامگذاری معابر توسط شهرداری ها را از دیگر مراحل اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: در این زمینه متأسفانه ساماندهی صورت نگرفته و ما با كمك و همكاری شهرداری دنبال تكمیل آدرس معابر هستیم.
نعمتی با اشاره به اینكه در خیلی از اماكن كشور، نقاط شهری و روستایی فاقد پلاك هستند و این مورد باید توسط شهرداری ها تأمین شود، خاطرنشان كرد: حدود ۵۰ درصد آدرس ها در سطح كشور فاقد پلاك هستند و ساماندهی این مورد كار زمان بری است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه حدود ۶۰ درصد پروژه «جی نف» تكمیل شده است، تصریح كرد: نقشه آدرس ها در كلان شهرها تأمین و نامگذاری معابر اصلاح شده است.
وی خاطرنشان كرد: در «جی نف» به دنبال آن هستیم كه با ژئوكدكردن نقشه و آدرس در سطح كشور به یك آدرس معتبر و اختصاصی برسیم.
نعمتی با اشاره به اینكه در خیلی از خیابان ها با تكرار اسامی روبرو می باشیم كه باید تصحیح شود، افزود: در وهله اول مبحث این است كه باید آدرس معتبر بر مبنای شهر، محل، خیابان و كوچه، پارسل بندی تأمین شود كه در این راستا تابحال ۶۰ درصد نقاط شهری كشور، این مورد نهادینه شده و به دنبال انجام راه های میان بر برای تسریع در سرعت كار هستیم.
وی اضافه كرد: اگر سرویس های مدنظر روی سامانه «جی نف» مستقر شود، خیلی از نقاط ضعف این پروژه برطرف شده و هدف گذاری ما این است كه در كمتر از یك سال آینده بتوانیم این پروژه ملی را به اتمام برسانیم.

1398/09/02
17:55:22
5.0 / 5
4275
تگهای خبر: سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری