مایكروسافت:

اندروید بهترین سیستم عامل موبایل است

اندروید بهترین سیستم عامل موبایل است

به گزارش سرگرمی كامپیوتری مایكروسافت ضمن معرفی گوشی جدید خود، اخیرا خاطرنشان كرده است كه اندروید بهترین سیستم عامل موبایل در جهان است.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، مایكروسافت اولین بار سیستم عامل ویندوز فون را در سال ۲۰۱۰ معرفی نمود و به دنبال آن، چند نسخه دیگر از آنرا منتشر نمود. شركت مایكروسافت امیدوار بود با خرید بخش لومیای نوكیا در سال ۲۰۱۴، تولید تلفن های همراه هوشمند خویش را افزایش دهد. اما این گوشیهای هوشمند مبتنی بر ویندوزفون نتوانستند هیچگاه به موفقیت های بزرگ دست بیابند و این امر باعث شد مایكروسافت با خسارات عمده ای روبرو شده و مرگ ویندوزفون را به صورت رسمی و همگانی اعلام نماید.
این روزها، تنها دو سیستم عامل اندروید و iOS در گوشیهای هوشمند هستند كه به شدت باهم به رقابت تنگاتنگی پرداخته اند و بازار گوشیهای هوشمند را به صورت تمام و كمال در اختیار خود قرار داده اند.
پانوس پانای، مدیر ارشد محصول گروه Microsoft Device در رویدادی در فروشگاه بزرگ این شركت در لندن، اذعان كرد كه اندروید هم اكنون بهترین و محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان به حساب می آید كه در سال های اخیر توانسته سهم خویش را به میزان قابل توجهی در بازارهای جهانی افزایش دهد و تا حد زیادی سهم iOS بزرگترین رقیبش، را هم از آن بگیرد.
او همینطور دلیل انتخاب اندروید بعنوان سیستم عامل گوشی سرفیس دوئو این شركت را برتری آن خواند و تصریح كرد كه استفاده از این سیستم عامل، باعث موفقیت مایكروسافت در زمینه گوشیهای هوشمند خواهد شد.
طبق گزارش وب سایت phonearena، سخنان این مدیر ارشد بدون شك می تواند نشان دهنده موفقیت بی چون و چرای گوگل بعنوان توسعه دهنده اندروید تلقی شود، شركتی كه در سال های اخیر یكی از بزرگترین و مهم ترین رقبای مایكروسافت در توسعه سیستم عامل های موبایل به شمار می آمد و حالا این شركت به ضعف خود و ویندوزفون اعتراف كرده و می خواهد با روی آوردن به سیستم عامل توسعه داده شده توسط رقیبش، باری دیگر به عرصه موبایل بازگردد و در بازارهای جهانی گوشیهای هوشمند جایگاهی پیدا كرده تا بدین ترتیب در زمینه های مختلف سودآوری و درآمدزایی ایجاد كند.
به قول كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری، مایكروسافت و اپل در سال های اخیر تلاش های بسیاری برای زمین زدن گوگل و اندروید كردند اما به نظر می آید كه این گوگل است كه آنها را به زانو درآورده و سبب شده است كه درباره برتریت اندروید سخن بگویند.
این در حالیست كه پیش تر خیلی از تحلیل گران برآورد كرده بودند كه مایكروسافت برای محصول جدید و تاشوی خود از ویندوز ۱۰ موبایل استفاده خواهد نمود.
تحلیل گران فعال در موسسه تحقیقاتی IDCهمچنین با عرضه آمار و نمودار تلاش دارند كه سهم اندروید و iOS را در سال های آینده، ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ میلادی، پیشبینی كنند. این آمارها حاكیست كه سهم اندروید در سال های آینده به تدریج افزایش پیدا خواهد نمود و از ۸۶.۶ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۸۷.۱ درصد در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید. از طرفی دیگر، سهم iOS رو به كاهش رفته و در سال ۲۰۲۳ میلادی به ۱۲.۹ درصد می رسد.
همینطور به نظر می آید كه بازارهای جهانی گوشیهای هوشمند هم چنان در انحصار گوگل و اپل باقی بمانند و بجز دو سیستم عامل اندروید و iOS، سیستم عامل دیگری یارای رقابت و مقاومت در مقابل این دو غول تكنولوژی را نداشته باشد.1398/07/28
13:15:48
5.0 / 5
4218
تگهای خبر: تكنولوژی , سایت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری