به دنبال اعتراضات گسترده؛

گوگل سوءاستفاده از بی خانمان ها را كنار گذاشت

گوگل سوءاستفاده از بی خانمان ها را كنار گذاشت

سرگرمی كامپیوتری: به دنبال اعتراض گسترده فعالان مدنی، گوگل سواستفاده از افراد بی خانمان برای تحقیق میدانی در مورد فناوری تشخیص چهره را متوقف كرد.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، گوگل با همكاری یك آژانس ثالث افرادی را به خدمت گرفته بود تا با پرسه زدن در خیابان های چند شهر بزرگ آمریكا از برخی اشخاص و به خصوص اشخاص بی خانمان بخواهند تا با دریافت كارت هدیه ۵ دلاری اطلاعات مربوط به چهره خودرا به گوگل بفروشند.
انتشار این نوع رفتار گوگل با افراد بی خانمان و كوشش برای سواستفاده از فقر و نداری آنها واكنش های تند و گسترده ای را در رسانه های امریكا ایجاد كرد و گوگل را به عقب نشینی واداشت.
این شركت اعلام نموده كه این نوع تحقیقات میدانی را متوقف كرده و در حال تحقیق در مورد نحوه این رخداد است.
سخنگوی گوگل در این مورد گفته است: ما ادعاهایی كه در این زمینه مطرح شده را جدی می گیریم. هدف ما از این تحقیق تضمین این مساله بوده كه فناوری تشخیص چهره در مورد همه افراد با هر حالت چهره و هر رنگ پوستی به درستی عمل می كند.
آژانسی كه با گوگل برای جمع آوری اطلاعات در این زمینه قرارداد امضا كرده، Randstad نام دارد و گوگل مدعی شده از روش های زننده آن برای جمع آوری اطلاعات از مردم اطلاعی نداشته و قرار بوده Randstad در برخورد با داوطلبان شفاف و صادق باشد. گوگل وعده داده كه در این زمینه تحقیق می كند.


منبع:

1398/07/14
14:29:42
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: شركت , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری