بومی سازی دانش تولید آنتن‎های بیم فورمینگ در كشور

بومی سازی دانش تولید آنتن‎های بیم فورمینگ در كشور

سرگرمی كامپیوتری: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان با دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شكوفایی موفق به تولید و بومی كردن دانش تولید آنتن های بیم فورمینگ در كشور شدند.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا محسن كابلی، مدیر عامل این شركت دانش بنیان در این زمینه اظهار نمود: آنتن های شبكه موبایل تابحال در كشور در مقیاس تجاری تولید نشده بود و از دیگر كشورها وارد می شد؛ یكی از جدیدترین تكنولوژی های این حوزه، بیم فورمینگ است كه حدودا تمامی آنتن های جدید از آن پشتیبانی می كنند.
وی از بومی سازی آنتن های بیم فورمینگ با حمایت مالی صندوق نوآوری و شكوفایی آگاهی داد و تصریح كرد: این آنتن در باند فركانسی ۳۳۰۰ تا ۳۸۰۰ مگاهرتز است كه در توسعه شبكه TD-LTE كاربرد دارد و دارای فناوری جدید و برمبنای نیاز اپراتورهای مخابراتی كشور طراحی و ساخته شده است. این آنتن ها در گذشته بوسیله شركت هوآوی و دو شركت اروپایی تامین می شد و ما چهارمین شركت سازنده این آنتن ها در دنیا محسوب می شویم.
مجری طرح با اشاره به چالش های تجاری سازی این محصول در كشور با اشاره به اینكه ما شركت كوچكی هستیم كه اپراتورها حاضر نیستند با ما قرارداد ببندند، تصریح كرد: این در شرایطی است كه برمبنای تست های فنی انجام گرفته ما توانسته ایم با هوآوی و نوكیا رقابت كنیم؛ اما متاسفانه تابحال نتوانسته ایم تعداد قابل توجهی آنتن به فروش برسانیم و صرفا توانستیم فقط ۵ درصد سهم بازار را از آن خود نماییم.
كابلی با اشاره به حمایت مالی صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان، اشاره كرد: درست است كه نقدیندگی در تولید خیلی مهم و راهگشاست، اما همه معضل اصلی شركت ها پول نیست و صندوق نوآوری و شكوفایی اگر قصد نجات شركت های دانش بنیان را دارد و می خواهد این شركت ها وارد عرصه اقتصاد كشور شوند، باید در این زمینه نیز تدبیری بیندیشد و از شركت ها حمایت كند.
وی نوسان نرخ ارز را یكی از چالش های شركت های فناور دانست و افزود: انتظار داریم نهادهای مربوط همچون وزرات صنعت، سازمان تنظیم مقررات، مخابرات و همین طور صندوق نوآوری و شكوفایی نرخ ارز را برای شركت های دانش بنیان تثبیت كنند و همین طور در مواردی كه توان داخلی در تولید یك محصول وجود دارد، خرید خارجی ممنوع شود و اپراتورها حداقل ۵۰ درصد نیاز خودرا از شركت های داخلی تامین كنند.
منبع:

1398/07/10
22:45:19
5.0 / 5
4274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری