با ابلاغ وزارت ارتباطات صورت می گیرد

اعطای پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی به شركت های خصوصی

اعطای پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی به شركت های خصوصی

به گزارش سرگرمی كامپیوتری مدیركل طرح و توسعه شبكه های ماهواره ای سازمان فضایی با اشاره به اینكه در هفته های آینده با ابلاغ وزارت ارتباطات شركت های علاقه مند، پروانه اپراتور ماهواره ها را دریافت خواهند كرد، اظهار داشت: در سمینار ماهواره های مخابراتی كه امروز در حال برگزاری است، جنبه های مختلف این ماهواره ها و خدمات آنها تبیین خواهد شد.


احسان حامد رحمت در حاشیه سمینار "ماهواره های مخابراتی و نقش توسعه ای و اقتصادی آن " در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه امروز سازمان فضایی ایران میزبان فعالان حوزه فضایی در سمینار ماهواره های مخابراتی و نقش توسعه ای و اقتصادی آن است، اضافه كرد: در این سمینار تلاش شده تا با معرفی این حوزه شركت های بزرگ علاقه مند به فعالیت در حوزه فضایی را به سرمایه گذاری در این عرصه ترغیب نماییم.
وی مدعوین این سمینار را از شركت های سازنده بومی ماهواره ها، مراكز پژوهشی در حوزه فضایی، پژوهشگاه فضایی ایران، پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و عرضه دهندگان خدمات و كاربران ماهواره های مخابراتی دانست و افزود: علاوه بر آن از شركت های بزرگ دولتی و خصوصی مانند مپنا و مگفا (مركز گسترش فناوری اطلاعات) دعوت شد.
حامد رحمت تصریح كرد: این شركت ها مقرر است در حوزه ماهواره های مخابراتی فعال شوند. تابحال اپراتور ماهواره های مخابراتی در كشور نداشتیم.
مدیر كل طرح و توسعه شبكه های ماهواره ای سازمان فضایی افزود: مقرر است در هفته های آینده با ابلاغ وزارت ارتباطات، این شركت ها پروانه های اپراتوری ماهواره های مخابراتی را دریافت نمایند و بدین سان نخستین اپراتور ماهواره های مخابراتی در كشور شكل خواهد گرفت.
وی اظهار نمود: در این سمینار علاوه بر تشریح كاربردهای منطقه ای و بومی ماهواره های مخابراتی، فناوری های جدید مانند منظومه ماهواره های مخابراتی را كه در مدار پایین تر نسبت به زمین قرار دارند هم تبیین نماییم.
به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، در سمیناری كه امروز برگزار شد، جوانب مختلف اقتصادی، اجتماعی و توسعه ای ورود فناوری ماهواره به كشور و همینطور فناوری ها و كاربردهای نوظهور ماهواره های مخابراتی بررسی خواهد شد. در پنل تخصصی این سمینار هم چالش ها و فرصت های تشكیل نخستین اپراتور ماهواره ای كشور با حضور فعالیت خصوصی و دولتی بررسی گردید.1398/06/25
20:00:57
5.0 / 5
4409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری