سرویس دوپاكته كارت سوخت افتتاح شد

سرویس دوپاكته كارت سوخت افتتاح شد

به گزارش سرگرمی كامپیوتری مدیر كل مهندسی عملیات و راهبری سرویس شركت ملی پست از طریق اندازی سرویس دو پاكته كارت سوخت با هدف برگشت دادن كارت سوخت مالكانی كه كارت های آنها در استان یا منطقه ای دیگر نگهداری می شود، اطلاع داد.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، محسن وطن پرست با اشاره به اینكه برخی كارت های سوخت به علت نقص، تشابه نشانی یا تغییر محل سكونت مالك، در استان یا منطقه ای غیر از استان یا منطقه محل سكونت فرد نگهداری می شود، اضافه كرد: پست مصمم است این كارت ها را هم تحویل دهد. بنابراین این سرویس از آغاز شهریور ماه در تمامی باجه های پستی كشور به راه افتاده است.
وی اظهار نمود: بر این اساس، مالكان این كارت های سوخت می توانند با رفتن به نزدیك ترین واحد پستی(دولتی) و تحویل مدارك مورد نیاز، نسبت به ارسال كارت سوخت از استان یا منطقه ای كه كارت در آنجا معطل مانده، اقدام نمایند.
بنا بر اعلام شركت پست، او مدارك مورد نیاز را شامل دو عدد پاكت، فرم اصلاح آدرس، تصویر مدارك شناسایی خودرو (شناسنامه و كارت خودرو) و مدارك شخصی مالك (كارت ملی یا شناسنامه) عنوان نمود.
به قول وی، واحدهای پستی موظف می باشند، بعد از اطمینان از آخرین نقطه پستی مقصد كارت سوخت و همینطور مبلغ دار بودن ( نوشماره، GSB) یا صادر نشدن كارت المثنی، نسبت به ارسال آن به آدرس اعلام شده، اقدام نمایند.
برپایه آخرین اعلام مجری كارت سوخت شركت ملی پست، یك میلیون كارت سوخت در باجه های پستی سراسر كشور باقی مانده كه حدود نیمی از آن مربوط به تهران است. علل حجم بالای كارت های معطل مانده در تهران، حضور نداشتن مالكان در آدرس اعلام شده در زمان توزیع و تمایل برخی افراد به داشتن پلاك خودرو تهران و اعلام آدرسی غیر از آدرس مالك در تهران و در نهایت حضور نداشتن در محل است.
در حالیكه مقرر بود كارت های سوخت به كارت بانكی متصل شوند، در نهایت اواخر تیرماه اعلام گردید كارت بانكی زمانی قابلیت اجرایی دارد كه سهمیه بندی اعمال شود و هم اكنون نیز برنامه ای برای سهمیه بندی بنزین وجود ندارد و بنابراین اتصال كارت بانكی به كارت سوخت اجرایی نمی گردد. در این راستا اعلام گردید استفاده از كارت های سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه الزامی شده و همه افرادی كه به هر عنوانی كارت سوخت ندارند، می تواند با رفتن به پلیس +۱۰ تقاضای صدور كارت كنند.
هم اكنون حدود ۲۴ تا ۲۵ میلیون خودرو در كشور وجود دارد كه طبق اعلام مسئولان نفتی برای همه خودروهایی كه در كشور شماره شده اند، كارت سوخت صادر گردیده است. برای كارت های سوخت مفقود شده هم كارت اعلام شده تا افرادی كه كارت سوختشان گم شده است، ثبت نام كنند كه حدود ۳ تا ۳.۵ میلیون نفر ثبت نام كردند. به صورت كلی باید اظهار داشت كه تا كنون بیش از ۲ میلیون كارت هوشمند سوخت صادر و ارسال شده كه از این میان حدود یك میلیون كارت هوشمند سوخت برگشت خورده است.1398/06/17
01:39:05
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: سرویس , شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری