در طرح آمارگیری ICT اعلام شد؛

فناوری اطلاعات و ارتباطات برای خانوار ایرانی چقدر هزینه دارد

فناوری اطلاعات و ارتباطات برای خانوار ایرانی چقدر هزینه دارد

به گزارش سرگرمی كامپیوتری هزینه فناوری اطلاعات و ارتباطات خانوار ایرانی بر اساس طرح آمارگیری برخورداری افراد از ICT در كشور اعلام گردید.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از مهر، كل هزینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات خانوار ایرانی كه از جانب سامانه پایش ICT سازمان فناوری اطلاعات ایران انتشار یافته است، برپایه مجموعه خدمات و تجهیزات فاوا به دست آمده است.
هزینه خدمات به مقدار سالانه هزینه های مصرفی در ارتباط با خدماتی همچون تلفن، موبایل و اینترنت مربوط می شود و هزینه تجهیزات هم مقدار سالانه هزینه مصرفی تجهیزات فاوا همچون كامپیوتر رومیزی، لب تاب، تبلت و گوشی و MP۳ را در بر می گیرد.
بررسی ها نشان داده است كه كل هزینه های خانوار شهری از مصرف فناوری اطلاعات و ارتباطات طی یك سال ۱۷۹ هزار و ۴۳۴ میلیارد ریال و كل هزینه مصرف خانوار روستایی ۴۳ هزار و ۲۴۹ میلیارد ریال است.
بر این اساس در مجموع خانوار ایرانی در یك سال ۲۲۲ هزار و ۶۸۴ میلیارد ریال بابت فناوری اطلاعات و ارتباطات هزینه كرده است. این آمار كه از جانب مركز آمار به دست آمده است، وضعیت مصرف فناوری اطلاعات را تا آخر سال ۹۶ نشان داده است كه در حالی است كه هزینه مصرفی فناوری اطلاعات در سال ۹۴ برای خانوار روستایی و شهری در كل كشور ۲۰۴ هزار و ۱۵۴ میلیارد ریال بوده است.
براساس این آمار خانوار شهری ۱۱۸ هزار و ۴۳ میلیارد ریال بابت خدمات فناوری اطلاعات و ۶۱ هزار و ۳۹۱ میلیارد ریال بابت تجهیزات فناوری اطلاعات در یك سال هزینه می كنند. در همین حال خانوار روستایی بابت خدمات فناوری اطلاعات ۳۱ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال و بابت تجهیزات فاوا ۱۱ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال در یك سال هزینه كرده است.

1398/06/02
13:37:32
5.0 / 5
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری