ثروتمندترین فرد جهان به سهام خود چوب حراج زد!

ثروتمندترین فرد جهان به سهام خود چوب حراج زد!

سرگرمی كامپیوتری: در تصمیمی عجیب، جف بزوس حدود 2.8 میلیارد دلار از سهام خود در شركت آمازون را فروخت.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از رویترز، بررسی های صورت گرفته نشان داده است كه از هفته گذشته تابحال جف بزوس، بنیان گذار و مدیرعامل شركت آمازون حدود ۲.۸ میلیارد دلار از سهام خود در این شركت را فروخته است. تنها در طول سه روز اخیر ۱.۸ میلیارد دلار از سهام بزرگ ترین شركت خرده فروشی دنیا توسط بزوس واگذار شده است.
هنوز شركت آمازون حاضر به اظهار نظر درباب علت این تصمیم بزوس نشده است اما وی قبل تر گفته بود در نظر دارد هر سال یك میلیارد دلار از سهام خود در شركت آمازون را واگذار كند تا آنرا صرف تامین مالی شركت جدید خود یعنی "بلو اورجین" كه در زمینه فضایی فعالیت دارد كند.
قبل تر جف بزوس با بیان خبر جدایی از همسر خود اعلام نموده بود كه ۳۷ میلیارد دلار از سهام خود در آمازون را به همسرش واگذار خواهدنمود و مك كینزی كه حالا سومین زن ثروتمند جهان محسوب می شود، دومین مالك سهام شركت آمازون بعد از جف بزوس است. از طرف دیگر مك كینزی نیز متعهد شده است كه كلیه سهام خود در شركت "بلو اورجین" و نیز نشریه واشنگتن پست را به همسرش واگذار كند. این زوج در ژانویه امسال از تصمیم خود برای جدایی آگاهی داده بودند. آنها در سال ۱۹۹۳ با یكدیگر ازدواج كرده و دارای چهار فرزند هستند.
این اقدام بزوس بعد از آن اجرایی می شود كه ارزش سهام گروه آمازون برای نهمین روز متوالی در بازارهای سهام كاهش یدا كرده است و تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریكا كه تبعات سنگینی برای شركت های بزرگ آمریكایی داشته است، بدترین عملكرد آمازون از سال ۲۰۰۶ را رقم زده است.
هم چنین جف بزوس حدود ۵۰۰ هزار دلار از سهام شركت آمازون را به نهادهای خیریه اهدا كرده است.
منبع:

1398/05/16
16:05:29
5.0 / 5
4022
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری