تا ۱۵ شهریورماه

حتما شماره خویش را برای حذف قبض برق ارسال كنید

حتما شماره خویش را برای حذف قبض برق ارسال كنید

سرگرمی كامپیوتری: مشتركان برق باید تا نیمه شهریورماه نسبت به ارسال و ثبت شماره همراه خود برای حذف قبض كاغذی برق اقدام نمایند.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ امروز در نشست خبری با اشاره به طرح حذف قبوض كاغذی برق از مشتركان تقاضا كرد تا ۱۵شهریورماه نسبت به ارسال و ثبت شماره همراه خود از راه راه های اعلام شده برای حذف قبض كاغذی برق خود اقدام نمایند.
حسین صبوری با بیان این كه طرح ملی قبض سبز در جهت اجرای سیاست های دولت الكترونیك، رفاه حال شهروندان و حفاظت از محیط زیست در حال اجراست، اظهار داشت: جمع آوری قبوض فیزیكی برق در تهران همزمان با كل كشور در حال اجراست.
وی با بیان این كه از آغاز مهرماه سال جاری قبوض كاغذی برق جمع آوری می شود، اظهار نمود: بعد از آن صورت حساب از راه پیامك به مشتركان ارسال خواهد شد. ۴۰ درصد از مشتركین برق تهران كه یك میلیون و ۷۰۰ هزار مشترك می شوند، تابحال شماره تلفن همراه خویش را ثبت كرده اند و قبض آنها بزودی حذف خواهد شد.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ از مشتركان تقاضا كرد: به جهت اینكه از آغاز مهرماه با مشكل دریافت صورت حساب برق مواجه نشوند، حداقل تا پانزدهم شهریورماه نسبت به ارسال شماره همراه خود اقدام نمایند.
راه های ثبت شماره همراه مشتركان در سامانه
ایشان در ادامه درباره راه هایی كه مشتركان می توانند از راه آن شماره خویش را برای دریافت پیامك قبض در سامانه ثبت كنند، توضیح داد: مشتركین می توانند شناسه قبض خویش را با ۱* به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ ارسال نمایند. هم چنین می توانند با رفتن به سایت TBTB.IR اطلاعات خویش را ثبت كنند و یا زمانی كه مامورین اداره برق به منازل آنها برای قرائت كنتور رجوع می كنند، شماره همراه خویش را در اختیار ماموران قرار دهند.
صبوری افزود: پس از جمع آوری قبوض كاغذی مشتركینی كه احتیاج به قبوض فعلی دارند، می توانند به سایت شركت توزیع برق تهران رجوع كنند و با وارد كردن شناسه قبض اطلاعات خویش را كاملا دریافت نمایند.
به قول مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ در پیامكی كه به مشتركین ارسال می شود، فقط میزان ریال و تاریخ پرداخت اعلام خواهد شد.
افزایش دو درصدی پیك در تهران نسبت به سال گذشته
ایشان در ادامه با بیان این كه ۴.۵ میلیون مشترك در شهر تهران وجود دارند، اظهار نمود: به عبارت دیگر ۱۳ درصد مشتركین كشور در شهر تهران حضور دارند كه ۱۰ درصد انرژی برق كشور را مصرف می كنند. همینطور ۳۲ هزار كیلومتر شبكه فشار متوسط و ضعیف در شهر تهران وجود دارد.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ افزود: ۷۶ درصد مشتركین شهر تهران خانگی هستند كه ۴۰ درصد انرژی برق تهران را به خود اختصاص می دهند.
صبوری با بیان این كه میانگین رشد سالیانه پیك تهران ۳.۵ درصد بود، افزود: از پیك سال قبل تا امروز ۱۰۰ هزار مشترك جدید به مشتركین تهران اضافه شده كه مصرف آنها ۲۰۰ مگاوات است. حداكثر دمای پیك امسال نسبت به سال قبل یك درجه افزایش داشته است. پیشبینی برای پیك شهر تهران امسال ۵۰۰۰ مگاوات بود كه با مدیریت مصرف تابحال ۴۴۶۰ مگاوات بوده است. به عبارت دیگر حدود ۳۵۰ مگاوات بار مدیریت شده است. نسبت به سال قبل شاهد افزایش دو درصدی پیك در شهر تهران بودیم.
اقدامات انجام شده برای مدیریت مصرف در تهران
صبوری در ادامه درباره اقدامات انجام شده برای مدیریت مصرف در شهر تهران توضیح داد: یكی از این اقدامات استفاده از مولدهای بخش دولتی و خصوصی بود. این مولدها از ساعت ۱۲ تا ۱۶ به صورت میانگین ۱۰۰ مگاوات كمك می نماید.
وی با تاكید بر این كه در تابستان امسال ساعت ادارات در شهر تهران تغییری نداشت، اضافه كرد: استاندار بخشنامه ای را به همه سازمان ها ابلاغ نمود كه در آن سه مبحث مطرح شده بود؛ نخست آنكه سازمان ها مكلف شدند مصرف خویش را نسبت به سال قبل ۱۰ درصد كاهش دهند، همینطور سازمان هایی كه مولد داشتند، مكلف شدند از ساعت ۱۲ تا ۱۶ از مولد خود استفاده كنند و همینطور همه سازمان ها مكلف شدند سیستم سرمایشی خویش را روی ۲۵ درجه سانتیگراد نگه دارند.
قطع برق ۱۵ سازمان
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ با بیان این كه ۱۰۰۰ دستگاه و سازمان در شهر تهران مورد هدف اقدامات مدیریت مصرف قرار گرفتند، اظهار داشت: همه این سازمان مجهز به كنتور هوشمند هستند و مصرف آنها از طریق دور رصد می شود. هم چنین ۲۵۰ نفر از مامورین برای رصد مصرف برق این سازمان ها اعزام شدند.
صبوری افزود: به صورت كلی برق ۱۵ سازمان كه به بخشنامه مذكور عمل نكرده اند، حدود دو ساعت قطع شد.
تجهیز ۲۰۰ هزار مشترك خانگی و تجاری به كنتور هوشمند
وی با بیان این كه همه مشتركان دیماندی و صنعتی در تهران مجهز به كنتور هوشمند هستند، عنوان كرد: مصرف این مشتركان كنترل می شود و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر سال جاری ۲۰۰ هزار مشترك بزرگ خانگی و تجاری مجهز به كنتور هوشمند می شوند.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ در ادامه از جایگزین كردن شبكه مسی هوایی شهر تهران اطلاع داد و اظهار داشت: تا آخر سال جاری این كابل ها در شهر تهران جمع خواهد شد و دیگر شبكه مسی هوایی فشار ضعیف در شهر تهران نخواهیم داشت.
افزایش ۳۰ درصدی سرقت كابل برق
صبوری با بیان این كه ۱۰ درصد انرژی برق كشور در تهران مصرف می شود، اظهار داشت: ۲۲ میلیارد كیلووات ساعت به مشتركین شهر تهران برق می فروشیم.
به قول مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ، سرقت كابل برق در شهر تهران نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.
او در آخر از شناسایی ۹ مورد بیت كوین در تهران اطلاع داد.
۲۵ درصد مشتركین خانگی تهران در سال ۹۷ پرمصرف بودند
صبوری در ادامه با اشاره به مصوبه هیات دولت در مورد افزایش نرخ تعرفه خانگی مشتركین پرمصرف اظهار نمود: این مصوبه به دنبال ایجاد درآمد نبود بلكه هدف آن این بود كه بدمصرف ها به خوش مصرف ها تبدیل شوند.
وی افزود: الگوی مصرف برق در شهر تهران در چهار ماهه ۹۷، ۳۰۰ كیلووات است و طبق این الگو ۲۵ درصد مشتركین خانگی شهر تهران در تابستان سال قبل مشمول پرمصرف ها بودند كه امسال این میزان روبه كاهش رفت.1398/05/15
12:41:28
5.0 / 5
3897
تگهای خبر: سایت , سیستم , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری