صاحبان خطوط همراه اول صاحب سهام می شوند؟

صاحبان خطوط همراه اول صاحب سهام می شوند؟

به گزارش سرگرمی كامپیوتری بنا به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مقرر است فردی كه خط تلفن همراه دارد به اندازه ودیعه خود در شركت همراه اول صاحب سهام شود.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، بیشتر از ۱۰ سال از خصوصی سازی شركت مخابرات و شركت ارتباطات سیار ایران می گذرد. از بدو تاسیس مخابرات تاكنون، ودیعه هایی از بالغ بر ۵۰ میلیون مشترك دریافت و در چرخه سرمایه گذاری این شركت ها قرار گرفت كه بعد از خصوصی سازی تكلیف آن معلوم نشد و البته قبل از این هم بارها مبحث تبدیل این ودیعه ها به سهام یا پول نقد مطرح شده بود.
در این راستا محمد جواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- به تازگی با اشاره به عدم تعیین تكلیف ودایع تلفن همراه و ثابت، گفته است: خطوط تلفن ثابت كه ودیعه قابل توجهی ندارد و مبلغ پرداخت شده طبیعتا هزینه ثبت نام و دایر شدن اولیه است، اما در گذشته برای تلفن همراه مبلغی بعنوان ودیعه از مردم دریافت شد كه بعد از خصوصی سازی این مبالغ تعیین تكلیف نشد.
به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از خانه ملت، از آنجایی كه این مورد بحث پیچیده حقوقی دارد، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در حال پیگیری است تا ودیعه های دریافتی از مردم در زمان فروش خطوط تلفن همراه در چارچوب سهام شركت همراه اول در اختیار مردم قرار گیرد و فردی كه خط تلفن همراه دارد، به اندازه ودیعه خود در شركت همراه اول صاحب سهام می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال كه آیا ودیعه ها باید به روز شده و برپایه این نرخ سهام شركت همراه اول به مردم اختصاص داده شود، توضیح داد: این موضوعات مباحث حقوقی است كه در حال رسیدگی است.1398/05/06
13:36:35
5.0 / 5
4613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری