هر فرد حداقل ۷ حساب كاربری فعال در شبكه های اجتماعی دارد!

هر فرد حداقل ۷ حساب كاربری فعال در شبكه های اجتماعی دارد!

سرگرمی كامپیوتری: برمبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته از طرف مؤسسه تحقیقاتی گلوبال وب ایندكس، بطور متوسط هر فرد حداقل هفت حساب كاربری فعال در شبكه های اجتماعی دارد.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، این روزها كه شبكه های اجتماعی از محبوبیت فراوانی از طرف كاربران در سراسر جهان برخوردار شده است، خیلی از كاربران ترجیح می دهند كه با عضویت در سرویس ها، اپلیكیشن ها و شبكه های اجتماعی مختلفی از قافله عقب نیفتند و از اخبار جدید در حوزه های مختلف آگاه شده و اتفاقاتی كه در پیرامون آنها رخ می دهد را رصد و پیگیری كنند.
حالا تازه ترین آمارهایی كه از طرف مؤسسه تحقیقاتی گلوبال وب ایندكس (GlobalWebIndex ) انتشار یافته است، نشان داده است كه بالغ بر ۹۸ درصد از مردم حداقل یك حساب كاربری در اپلیكیشن های پیام رسان یا شبكه های اجتماعی دارند و بطور كلی می توان گفت بطور متوسط هر فرد در جهان حدود ۷.۶ حساب كاربری یا اكانت فعال در فضای مجازی در اختیار دارد.
البته به عقیده خیلی از كارشناسان نتایج تحقیقات و نظرسنجی های مذكور نمی تواند آنقدر مستند و قابل اتكا باشد چونكه این مؤسسه تنها حدود ۸۹ هزار نفر را از ۴۰ كشور جهان انتخاب و بررسی نموده است كه در میانگین سنی ۱۶ تا ۶۴ سال قرار گرفته اند.
این منتقدان اعتقاد دارند كه در بعضی از كشورهای فقیر همچون برخی مناطق آفریقایی و دور افتاده، برخی مردم حتی دسترسی به شبكه های مخابراتی و تلفن همراه نیز ندارند؛ بدین سبب نمی توان اظهار داشت كه الان بالغ بر ۹۸ درصد از مردم كل جهان حداقل یك حساب كاربری در شبكه های اجتماعی دارند.
برخی دیگر از كارشناسان در پاسخ به این منتقدان خاطرنشان كرده اند كه این پژوهش نیز همچون سایر تحقیقات، با در نظر نگرفتن موارد مستثنی، در مورد اكثریت كشورها و كاربران بوده و وضعیت اتصال آنها به اینترنت و استفاده از شبكه های اجتماعی آنها را توصیف كرده است.
منبع:

1398/04/10
20:12:06
5.0 / 5
4025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری