بعد از سامسونگ؛

اپل موبایل تاشو می سازد

اپل موبایل تاشو می سازد

به گزارش سرگرمی كامپیوتری شركت اپل حق امتیاز اختراع دستگاهی را ثبت كرده كه می توان آنرا از دو قسمت تا كرد. همینطور دستگاه را می توان به سمت داخل یا خارج تا كرد.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از دیلی میل، به نظر می آید اپل می خواهد با ارائه یك موبایل تاشو بر رقبایش غلبه كند. این شركت حق امتیاز اختراعی را ثبت كرده كه در آن یك نمایشگر تاشو نشان داده شده است. این نمایشگر از دو قسمت تا می شود و همینطور این طرح از آن حكایت می كند كه دستگاه را می توان در حالت باز بعنوان یك تبلت هم استفاده نمود. علاوه براین موارد دستگاهی كه در این حق امتیاز توضیح داده شده، به داخل یا خارج هم تا می شود.
حق امتیاز اختراع مذكور حاوی ۳۷ طراحی مختلف است كه خصوصیت های فنی و شیوه های تا كردن دستگاه ها را نشان داده است.
این طرح ها مكانیسم تا شدن دستگاه را نشان می دهند. همینطور طبق این سند در دستگاه ها لولایی وجود دارد كه می چرخد تا فرآیند تا شدن را تسهیل كند. طبق حق امتیاز ثبت شده، می توان وضعیت دستگاه را از حالت ۱۸۰ به ۹۰ درجه تغییر داد. طرحی دیگر نشان داده است نمایشگر قابلیت خم شدن به عقب را هم دارد.
یكی از نكات جالب توجه در این حق امتیاز مربوط به نمایشگر و كاور تاشدنی آن است. طبق اطلاعات موجود در حق امتیاز نمایشگر و كاور آن به صورتی طراحی شده اند كه هم زمان تا یا باز می شوند. آیفون سال قبل نمونه اولیه دستگاهی را ساخت كه از وسط تا می شود و از آن زمان تابحال هواوی، سامسونگ و لنوو دستگاه هایی تاشو ابداع نموده اند. به هر حال این حق امتیاز نشان دهنده ایده ساخت دستگاه هایی است كه حتی می توان آنها را چندبار تا كرد.


منبع:

1398/03/11
15:54:56
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: سامسونگ , شركت , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری