همه معاملات بیت كوینی كلاهبرداری است!

همه معاملات بیت كوینی كلاهبرداری است!

به گزارش سرگرمی كامپیوتری بر مبنای تحقیقات و پژوهش های جدیدی كه توسط كارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری صورت گرفته است، می توان نتیجه گرفت كه تقریباً تمامی معاملات مبتنی بر بیت كوین كلاهبرداری و فریبكاری است.


به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از ایسنا، این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آنها، به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند.
از سوی دیگر، استقبال بی نظیر كاربران جهانی از ارزهای رمز پایه فرصت خوبی را برای هكرها و مجرمان سایبری فراهم آورده است تا بتوانند با هك حساب های كاربری آنها و نفوذ به پلتفرم صرافی های ارزهای دیجیتالی، از راه حملات سایبری گسترده مبالغ هنگفتی را به سرقت ببرند.
با اینكه در ابتدای امر، خیلی از دولت ها سیاست های متضاد و مخالفی را با فناوری ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین اتخاذ نموده بودند و تمایلی به استفاده از آن بعنوان جایگزینی برای معاملات مالی و بانكی نداشتند، اما به نظر می آید كه در طول یك سال قبل با گسترش كاربردهای آن، به این فكر افتاده اند كه به جای تحریم و عقب ماندن از این فناوری كه جهان را بلعیده است، با اعمال و وضع قوانین و مقررات جدید و سخت گیرانه، از كاربرد و فواید آن بهره مند شوند.
اما این فناوری در كنار تمامی مزایای گسترده ای كه دارد، به عقیده خیلی از كارشناسان، از آنجاكه واقعیت فیزیكی ندارد و در حقیقت یك ارز مجازی و دیجیتالی است كه تنها به صورت كامپیوتری استخراج، خرید و فروش و معامله می شود، در خیلی از مواقع تنها یك فریبكاری و كلاه برداری به حساب می آید.
طبق گزارش وب سایت engadget، این دسته از كارشناسان و متخصصان بر این باورند كه بیت كوین و تمامی ارزهای مشابه آن، در واقع احساس كاذب معامله و جابجایی پولی و ارزی را به معامله گران و سرمایه گذاران می دهند به گونه ای كه در بالغ بر ۹۰ درصد مواقع، در واقع هیچ معامله و جابجایی پولی صورت نگرفته است و بدین ترتیب مجرمان قادر خواهند بود مبالغ هنگفتی را بدون هیچ دردسری به جیب بزنند و در محیط اینترنت مبتنی بر بلاك چین كلاه برداری كنند.
این كارشناسان كه در Bitwise بعنوان یك سرویس مدیریت منابع فعالیت می نمایند، به قصد تحت بررسی قرار دادن تمامی معاملاتی كه بر مبنای بیت كوین و ارزهای دیجیتال دیگر صورت گرفته است، تحقیقات خویش را شروع كرده و انجام داده اند.
افزایش بهای ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سال های اخیر سبب شده كه هكرها و مجرمان سایبری بیشتری به سمت و سوی درآمدزایی از راه نفوذ به حساب های كاربری افراد در پلتفرم صرافی های دیجیتال جذب شوند و بدین ترتیب درآمدهای هنگفتی را از آن خود كنند.
به عبارت دیگر، پارسال فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست كه این رقم پارسال میلادی به حدود یك میلیارد دلار رسیده است كه این عدد خود به تنهایی آغازی برای یك فاجعه در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری به شمار خواهد آمد.1398/01/06
13:25:59
5.0 / 5
4793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری