سامانه رجیستری اعلام كرد

ثبت گوشیهای مسافری همانند گذشته انجام می شود

ثبت گوشیهای مسافری همانند گذشته انجام می شود

سرگرمی كامپیوتری: سامانه رجیستری گوشیهای تلفن همراه (همتا) اعلام نمود: همانند گذشته هر دستگاه گوشی مسافری كه در گمرك ثبت شده و اطلاعات آن برای سامانه همتا ارسال شود، بدون هیچ مشكلی رجیستر می شود.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از مهر، سامانه اطلاع رسانی رجیستری گوشیهای تلفن همراه اخبار مربوط به توقف رجیستری گوشیهای مسافری را رد و اعلام نمود: نظر به تغییرات به وجود آمده در سامانه ثبت دستگاه مسافری در گمرك به اطلاع می رساند كه همچنان مانند گذشته هر دستگاهی كه در گمرك ثبت شده و اطلاعات آن توسط گمرك برای سامانه همتا ارسال شود، بدون هیچ مشكل و تاخیری در همتا ثبت شده و كد فعال سازی در اختیار مشترك مورد نظر قرار می گیرد.
در این اطلاعیه با عنایت به سوالات و ابهامات به وجود آمده درباب ثبت گوشیهای مسافری، آمده است:
«مطابق تصمیم اخیر كمیته راهبری طرح رجیستری، از تاریخ ۱۹ آذر ۹۷ درخواست ثبت گوشیهای مسافری در سامانه همتا متوقف گردیده است.
در حال حاضر سپس پرداخت حقوق و عوارض گمركی تلفن همراه توسط شخص متقاضی، گمرك برطبق قوانین و مقررات مربوطه، صحت اطلاعات ورودی و شرایط لازم برای ثبت دستگاه به صورت مسافری را بررسی می نماید. در نهایت اطلاعات دستگاه های واجد شرایط ثبت مسافری در فواصل زمانی مشخص (بنا بر اطلاعیه گمرك هر سه روز یكبار) توسط گمرك در چارچوب یك فایل برای سامانه همتا ارسال می گردد.
لازم به توضیح است این امكان وجود دارد كه شخص متقاضی نسبت به پرداخت حقوق و عوارض گمركی اقدام نماید، اما گمرك ج. ا.ا با عنایت به قوانین و مقررات مربوطه، دستگاه را فاقد شرایط ثبت مسافری تشخیص داده و اطلاعات آنرا به سامانه همتا ارسال نكند. بدین سبب پرداخت موفق در سامانه گمرك لزوماً سبب ارسال اطلاعات توسط گمرك برای سامانه همتا نمی گردد.
سامانه همتا سپس دریافت فایل ارسالی گمرك، ابتدا صحت ظاهری و كامل بودن اطلاعات دریافتی (از جمله صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشیهای دوسیمكارته، موجود بودن شماره سیمكارت جهت ارسال كد فعالسازی و...) را بررسی و سپس اطمینان از صحت اطلاعات، نسبت به رجیستركردن دستگاه و ارسال كد فعالسازی برای فرد متقاضی اقدام می نماید.
ذكر این نكته لازم است كه از این پس در هیچكدام از مراحل ثبت گوشی مسافری نیازی به بازگشت فرد متقاضی به سامانه همتا نیست و فرد متقاضی صرفاً باید به سامانه اظهارنامه گمركی بازگشت و حقوق و عوارض گمركی تلفن همراه را پرداخت نماید.
متقاضیانی كه از پرداخت حقوق گمركی توسط ایشان مدت زمان زیادی گذشته است، می توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت ثبت دستگاه خود، سوژه را از گمرك پیگیری نمایند چراكه دستگاه های فاقد اطلاعات صحیح یا كافی كه از طرف همتا تایید نشده اند، به همراه دلیلهای عدم تائید، به گمرك عودت داده می شوند».

1397/12/11
18:01:18
5.0 / 5
4194
تگهای خبر: گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری