مدیر عامل آسیاتك مطرح كرد؛

تغییرات در شركت مخابرات عامل تحول در مدل همكاری با شركت های FCP

تغییرات در شركت مخابرات عامل تحول در مدل همكاری با شركت های FCP

سرگرمی كامپیوتری: مدیرعامل شركت آسیاتك معتقد می باشد تحول در مدل همكاری مخابرات و شركت های FCP، نتیجه تغییرات ساختاری در كارنامه یك پارسال مخابرات ایران است.به گزارش سرگرمی كامپیوتری به نقل از مهر، توجه به شرایط اقتصادی حاكم و بررسی كسب و كارهای فعال در بازار شركت های FCP و تغییر ذائقه مردم به استفاده از اینترنت پرسرعت با قابلیت جابه جایی (پرتابل)، به یكی از چالش ها و دغدغه های اصلی صنعت تبدیل گشته و چالش های فراوانی را برای شركت های دارنده پروانه اینترنت ثابت فراهم آورده است.
این در حالی است كه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف گذر از مشكلات موجود در بعضی از خدمات تلفن و ارتباطات ثابت و همین طور در استفاده از زیرساخت هایی كه در اختیار برخی شركت ها و شركت های خصولتی تابعه آنها بوده، سبب شد تا پروانه FCP برگرفته از Fixed Communication Provider طراحی و به بعضی از شركت های فعال و حائز شرایط تخصیص داده شود. دریافت كنندگان پروانه FCP با ستاندن این مجوز علاوه بر اینترنت پرسرعت ADSL خدماتی از قبیل تلفن ثابت، تلفن مبتنی بر IP، اینترنت نسل چهارمTD-LTE، خدمات وای فای، فیبر نوری و چند مورد سرویس دیگر را عرضه كنند.
از این رو محمدعلی یوسفی زاده، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شركت انتقال دیتای آسیاتك در این خصوص به پرسش های زیر پاسخ داد:
* آقای یوسفی زاده، شما پیشتر در مصاحبه ای گفته بودید كسب و كار شركت های اینترنتی، كسب و كاری پر تلاطم است، با عنایت به شرایط فعلی بازار آیا همچنان این مساله را تایید می كنید؟
- بله. تغییرات شرایط بازار و مولفه های موثر در كسب و كار و صنعت ارتباطات حوزه ثابت شركت های FCP و كاهش نرخ تعرفه اینترنت همراه و سخت شدن شرایط اقتصادی سبب شده شركت های این حوزه به روش هایی همچون كاهش تعداد پرسنل و یا ادغام روی بیاورند. ادغام در تمام دنیا اتفاق می افتد ولی با درك صحیح از شرایط و در صورتیكه یكی از طرفین دارای برتری های محسوس و قابل اطمینانی باشد. ادغام به هر شكل ممكن و یا از سر ناچاری نمی تواند موجب رشد شركت ها بشود.
* سهم نهادهای حاكمیتی را در زمینه ادغام چگونه ارزیابی می كنید؟
- در صنعت ICT یكی از نهادهایی كه باید در شرایط حساس اقتصادی حاكم از بخش خصوصی بعنوان همراه و یاری گر دولت حمایت كند، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است. یكی از مسایلی كه مطرح میگردد این است كه بررسی نماییم سازمان تنظیم چه روشی برای بهبود شرایط بازار در كمیسیون مصوب می كند و اثر آن بر شركت ها و ادغام آنها چیست؟ همین طور تغییرات هوشمندانه و اثربخش در تعرفه پهنای باند و روش فروش تجاری آن و همین طور آزاد سازی قیمت اینترنت باز از روش هایی است كه در صورت اجرا می تواند به ایجاد فضای شفاف رقابتی و ادامه حیات شركت های دارنده پروانه FCP كمك شایانی كند.

* با عنایت به گذشت یكسال از حضور آقای صدری در راس هرم مخابرات ایران، تغییر در راهبری مخابرات ایران چه تاثیری در فعالیت شركت های FCP داشته است؟
- با عنایت به گستره خدمات رسانی مخابرات ایران، نقش این شركت در روند فعالیت شركت ها پر رنگ و مهم می باشد. مدیر عامل مخابرات ایران در مدت فعالیت خود در این سمت روحیه تعاملی و همكاری مناسبی با شركت های FCP را از خود نشان داده و با عنایت به تجارب بهادار در این حوزه، از نقش مبتكرانه و حاكمیت خود به خوبی بهره برده است.
* لطفا در این زمینه توضیح بیشتری نمایش دهید.
- ببینید آقای صدری علاوه بر كلان شهر تهران، مسائل استان ها را شخصا پیگیری می كند. این مهم موجب میگردد مشكلات كلان موجود با سرعت و دقت بیشتری به سمت و سوی كاربردی هدایت شوند. نكته حائز اهمیت دیگر این است كه مشتركین همه شركت ها برای ایشان همانند مشتری های مخابرات ایران با اهمیت هستند. با چنین رویكرد عمل گرایانه ای می توان به آینده صنعت بیشتر از پیش امیدوار بود.
مدیر عامل مخابرات ایران بستر را برای ورود و استفاده از تكنولوژی و سرویس های جدید فراهم نموده و با عنایت به تغییرات بنیادین در ساختار و روش های فعالیت شركت مخابرات ایران، مدل همكاری شركت های حوزه ارتباطات ثابت كشور و مخابرات ایران، مدل صحیحی پیدا كرده است.
* در شرایط فعلی تعداد سرویس های موجود كفایت نمی كند؟ آیا نیاز به ورود فناوری جدید احساس می شود؟
- تكنولوژی در همه زمینه ها با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است. كشور ما هم با عنایت به نیاز موجود و جامعه جوان و جویای دانش موجود، باید با این سرعت هماهنگ باشد. اما نكته مهم، افزایش فرهنگ استفاده از تكنولوژی است. نباید از فرهنگ سازی در نحوه استفاده غافل شویم. در كشورهای پیشرفته از اینترنت همراه صرفا برای موارد ضروری استفاده میگردد و تمامی موارد استفاده پرحجم با اینترنت ثابت صورت می پذیرد. این مساله هم به علت نرخ بالای استفاده از اینترنت همراه، هم به علت كاهش مضرات استفاده از برخی تجهیزات برای سلامتی و هم به علت احداث فرهنگ استفاده صحیح از منابع است. اضافه می كنم شركت مخابرات ایران با تدبیر و آینده نگری آقای صدری و به علت ارتباط با تعداد زیادی از مردم در سراسر كشور می تواند نقش بسیار مهمی در زمینه ارتقاء فرهنگ استفاده از ارتباطات ثابت در سراسر كشور ایفا كند.
* چه انتظاری صریحی از مدیرعامل مخابرات دارید؟
- مدیر عامل مخابرات ایران در جایگاه به خصوص و ویژه ای قرار دارد. با عنایت به رویكردهای مثبت و عملكرد صحیح ایشان در مدت فعالیت به نظر می آید با افزایش تعامل با شركت های FCP و درك صحیح از مشكلات و موانع موجود، می توان با نهادهای قانون گذار دیگر همچون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تفاهم و راه كارهای عملی مناسب تری دست یافت تا شركت های فعال در این زمینه كه اغلب از شركت های خصوصی ریشه دار و فعال كشور هستند هم به رسالت خود در زمینه اشتغال زایی و ارتقاء سطح كیفی مردم بپردازند.
* و سخن آخر؟
- آسیاتك بعنوان برترین اپراتور ارتباطات ثابت كشور حتی در سخت ترین دوره اقتصادی ساهای اخیر تلاش نموده با آینده نگری و استفاده بهینه از منابع و امكانات، در امتداد سیاست های كلان نظام گام بردارد. افزایش نیروی انسانی متخصص و حفظ و ارتقاء كیفیت سرویس ها با عنایت به كاهش چندباره قیمت سرویس ها و افزایش بهای تمام شده، بعضی از فعالیت های این شركت است كه امید می رود با عنایت پروردگار متعال و همكاری مناسب همه نهادهای مسئول، راه برای خدمت رسانی به مردم هموارتر شود.

1397/10/29
15:33:53
5.0 / 5
4473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مجله سرگرمی

pcfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سرگرمی كامپیوتری محفوظ است

سرگرمی كامپیوتری

فناوری اطلاعات و بازیهای کامپیوتری